Studenti debatovali v Akademii ČTK o budoucnosti EU

foto

O aktuálních problémech a dalším směřování Evropské unie debatovali v Akademii ČTK studenti vysokých škol s odborníky na evropské záležitosti, diplomaty, členy Evropského parlamentu či novináři. Akademie ČTK se takto zapojila do projektu Konference o budoucnosti Evropy a v sérii čtyř debat chce mladým lidem představit co nejvíce témat a osobností, které v současnosti hýbou evropským regionem. Debaty jsou součástí grantu, který získala ČTK Protext od Evropského parlamentu

Premiérová debata se zaměřila se na migraci, která je aktuální především s ohledem na dění na polsko-běloruské hranici. Do Akademie ČTK přišel náměstek ministra zahraniční pro evropské záležitosti Aleš Chmelař, on-line se připojil europoslanec Tomáš Zdechovský. O své zkušenosti se podělila novinářka Tereza Šupová, které nedávno vyšla kniha Bělorusko na cestě ke svobodě. Do debaty se zapojili studenti žurnalistiky Fakulty sociálních věd UK i budoucí ekonomové z VŠE.

Ještě před zahájením projektu si Akademie ČTK udělala mezi studenty průzkum, aby zjistila, která témata je zajímají. Nejvíce mladé lidi oslovuje problematika životního prostředí a změny klimatu, dále vzdělávání, kultura a sport.

Hybridní forma akce umožní studentům připojit se i virtuálně: https://app.sli.do/event/saYpNsfHi1D3K4dkH2gquU. Celá diskuze se bude streamovat na webu ceskenoviny.cz a na sociálních sítích ČTK.

Diskuzní akce jsou součástí projektu Konference o budoucnosti Evropy a jsou financovány z grantu EU. Témata debat kopírují okruhy, jež diskutují v konferenci čtyři panely občanů EU. Jsou to:

  • Silnější ekonomika, sociální spravedlnost a zaměstnanost / mládež, sport, kultura a vzdělávání / digitální transformace
  • Evropská demokracie / hodnoty, práva, právní stát, bezpečnost
  • Změna klimatu, životní prostředí / zdraví
  • EU ve světě / migrace

 Více informací najdou zájemci na webu Českých novin nebo Akademie ČTK. Další informace jsou i na facebookové stránce Mluvíme o Evropě, kde budou k dispozici i krátké dotazníky, které by měly pomoci organizátorům posouvat každou debatu podle zájmu a preferencí studentů.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je pátek 12. srpna 2022

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď