Student, který v USA zastavil střelce, se stal mistrem řádu Jedi

foto Ilustrační foto - Vozidla policistů a záchranářů u komplexu univerzity v Charlotte v americkém státě Severní Karolína.

Washington - Jedenadvacetiletý student Riley Howell, který se v dubnu obětoval, aby zastavil střelce na univerzitě v Charlotte v americké Severní Karolíně, byl jako fanoušek filmového ságy Hvězdných válek posmrtně uctěn titulem mistr řádu Jedi. Dnes o tom informoval portál The Guardian. V obrazovém slovníku doprovázejícím devátý a zároveň poslední díl ze sci-fi filmové série s názvem Star Wars: Vzestup Skywalkera je Američan zmíněn jako Ri-Lee Howell - mistr Jedi a historik řádu.

Howell se 30. dubna postavil střelci, čímž zachránil životy ostatních studentů a umožnil policii útočníka dopadnout. Policie tehdy uvedla, že díky svému rychlému rozhodnutí a odvaze ochránil životy druhých, ten svůj ale musel obětovat. Střelce soud v září poslal do vězení na doživotí bez možnosti propuštění.

Rodina po Howellově smrti uvedla, že to byl velký fanoušek Star Wars. Krátce poté pak obdržela dopis od produkční společnosti Lucasfilm, která za ságou Star Wars stojí. V dopise společnost uvedla, že by chtěla Howellovo jméno použít v připravované knize. O podrobnostech ale rodina nevěděla.

Závěrečný díl série měl premiéru minulý týden, kdy jako průvodce zároveň vyšel obrazový slovník. Film Howellovi rodiče a také jeho přítelkyně společně zhlédli, s sebou do kina vzali i popel z jeho těla, napsal portál BuzzFeed News.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je čtvrtek 9. července 2020

Očekáváme v 1:00 18°C

Celá předpověď