Studená fronta přinesla do Česka intenzivní sněžení

foto Žena s deštníkem ve sněhové přeháňce - ilustrační foto.

Praha - Českem přechází studená fronta, kterou dopoledne provázelo místy intenzivní sněžení a prudký vítr. Ojediněle se objevily i zimní bouřky, informovali dnes na facebooku pracovníci Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Už dříve upozornili, že silný vítr může hlavně v místech nad 500 metrů nad mořem vytvářet nebezpečné sněhové jazyky, na horách závěje, a to až do pátečního večera. Od dnešního odpoledne do pátečního rána se v těchto oblastech může při poklesu teplot místy tvořit také náledí nebo zmrazky, doplnil dnes po poledni ČHMÚ.

"V souladu s předpovědí přechází naše území podružná studená fronta v podobě výrazného pásu intenzivního sněžení, kdy se na této linii ojediněle vyskytují zimní bouřky," uvedli meteorologové a přidali několik fotografií z webových kamer. Další snímky zachycující dopolední sněhovou vánici lidé sdíleli na sociálních sítích.

Bouřky v zimě jsou spíše vzácné a obvykle méně plošné než ty letní, každou zimu jich bývá několik. "Nečekejte ale klasické letní blýskavice - zimní bouřky jsou o mnoho decentnější," upozornili meteorologové.

Podle posledních informací, které meteorologové poskytli ČTK, bude vítr odpoledne a večer slábnout. V kombinaci s čerstvým sněhem ale vytvoří ve vyšších polohách sněhové jazyky a k večeru a v noci na pátek se tam k nim ojediněle přidá náledí nebo zmrazky, na kterých hrozí úrazy při uklouznutí. Na neošetřených silnicích hrozí problémy v dopravě a zvýšená nehodovost, upozornili meteorologové.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je pátek 1. července 2022

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď