Strýcová má na Elite Trophy ve skupině vítězku US Open

foto Tenistka Barbora Strýcová se 17. října v Praze setkala s novináři. Strýcová o uplynulém víkendu vyhrála turnaj okruhu WTA v rakouském Linci.

Ču-chaj (Čína) - Tenistka Barbora Strýcová si na Elite Trophy v Ču-chaji zahraje v Kaméliové skupině. O postup do semifinále bude hrát s vítězkou US Open Sloane Stephensovou z USA a Lotyškou Anastasijí Sevastovovou. Rozhodl o tom dnešní los v čínském dějišti.

Dvanáct nejlepších tenistek sezony, které se nekvalifikovaly na Turnaj mistryň do Singapuru, je rozděleno ve čtyřech skupinách po třech a vítězka každé skupiny postoupí do semifinále. Loni skončila Strýcová ve skupině.

Strýcová se dostane do hry nejdříve ve středu. S královnou posledního grandslamu sezony Stephensovou má bilanci 1:2, nad Sevastovovou vede 2:0 na zápasy.

V Bugenvileové skupině jsou Američanka CoCo Vandewegheová, Ruska Jelena Vesninová a na divokou kartu hrající domácí tenistka Pcheng Šuaj. Azalkovou skupinu tvoří nejvýše nasazená Kristina Mladenovicová z Francie, Němka Julia Görgesová a semifinalistka Wimbledonu Magdalena Rybáriková ze Slovenska. V Růžové skupině se mezi sebou utkají Ruska Anastasia Pavljučenkovová, bývalá světová jednička Angelique Kerberová z Německa a Ashleigh Bartyová z Austrálie.

Minulý rok v Ču-chaji zvítězila Petra Kvitová. První ročník v roce 2015 vyhrála Venus Williamsová po finálovém vítězství nad Karolínou Plíškovou.

Los základních skupin tenisového turnaje Elite Trophy v Ču-chaji:

Kaméliová skupina: Stephensová (3-USA), Sevastovová (5-Lot.), Strýcová (11-ČR).

Bugenvileová skupina: Vandewegheová (2-USA), Vesninová (6-Rus.), Pcheng Šuaj (12-Čína).

Azalková skupina: Mladenovicová (1-Fr.), Görgesová (7-Něm.), Rybáriková (10-SR).

Růžová skupina: Pavljučenkovová (4-Rus.), Kerberová (8-Něm.), Bartyová (9-Austr.).

 

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je čtvrtek 18. října 2018

Očekáváme v 5:00 9°C

Celá předpověď