Strom na trati mezi Stráží nad Ohří a Perštejnem strhl troleje, vlaky nejezdí

foto Provoz na dvojkolejné trati mezi Stráží nad Ohří a Perštejnem zastavil 17. února 2023 spadlý strom, který poškodil troleje.

Stráž nad Ohří (Karlovarsko) - Provoz na dvojkolejné železniční trati mezi Stráží nad Ohří na Karlovarsku a Perštejnem na Chomutovsku ráno zastavil spadlý strom, který poškodil troleje a narazil do něj osobní vlak. Nikomu se nic nestalo, ale vlak je podle Českých drah značně poškozený. Dopravu v úseku po nehodě zajišťují náhradní autobusy. Obnovení provozu Správa železnic očekává až kolem půlnoci, škodu na trati odhaduje na sedm milionů korun, řekl ČTK mluvčí správy Jan Nevola. Omezení se týká hlavní trati mezi Chebem a Chomutovem. Podle Nevoly na místě nehody byli kriminalisté kvůli podezření na cizí zavinění. Podle prvotních informací policie ale stromy nejspíš vyvrátil vítr.

Fotogalerie

Podle webu Českých drah do spadlého stromu krátce po 05:30 narazil osobní vlak. "Po srážce vlaku se stromem u Stráže nad Ohří se naštěstí nikomu nic nestalo. Došlo však ke značnému poškození motorového vozu RegioShark. Jeho návrat na tratě bude trvat delší čas a oprava bude nákladná," napsal dopravce na twitteru. "Poškozená je kabina, čelní sklo, automatické spřáhlo," popsal mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Výši škody ale dopravce zatím ani řádově nestanovil.

"Rozsah poškození je zásadní a velký," uvedl ke škodám na trati Nevola. Poškozeno je podle něj zhruba sto metrů trakčního vedení nad oběma kolejemi, odhad škody je sedm milionů korun. Vlaky by se na trať mohly vrátit kolem půlnoci. "Po 18:00 bychom měli znát přesnější termín obnovení provozu," dodal mluvčí.

Podle mluvčí policie Ústeckého kraje Miroslavy Glogovské vlak narazil do stromů v katastru obce Okounov. "Případem se policie zabývá, aby objasnila příčinu pádu stromů. Podle prvotního ohledání ale šlo zřejmě o poryv větru, který vyvrátil stromy. Některé spadly na elektrickou trakci, některé na koleje. Stromy byly ale vyvráceny i s kořeny, takže zřejmě nešlo o zavinění osobou," řekla ČTK Glogovská.

Náhradní autobusy jezdí mezi stanicemi Stráž nad Ohří a Perštejn. Přestoupit do nich musejí cestující z rychlíků, které podle webu Českých drah nabírají zpoždění v desítkách minut. Náhradními autobusy musejí jezdit i cestující z osobních vlaků.

Provoz na stejné trati mezi Chebem a Chomutovem v noci na středu na zhruba sedm hodin zastavila nehoda, při níž mezi zastávkami Cheb a Tršnice narazily na železničním přejezdu osobní a spěšný vlak do osobního auta. Nikdo se tehdy nezranil. Chebští kriminalisté věc vyšetřují jako podezření z přečinu obecného ohrožení z nedbalosti, uvedla ve čtvrtek policie na twitteru. Padesátiletý řidič totiž s osobním vozem uvízl v kolejišti, auto se snažil vyprostit, ale věc nenahlásil na tísňovou linku 112. Ten, kdo uvízl na železničním přejezdu, by měl nahlásit na linku číslo přejezdu, které je na zadní straně skříně závor nebo na zadní straně výstražného kříže v případě, kdy tam závory nejsou.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je neděle 28. května 2023

Očekáváme v 17:00 22°C

Celá předpověď