Strojírenský veletrh letos navštívilo přes 81 tisíc lidí

foto Na brněnském výstavišti se představil 7. října 2019 koncept připravovaného elektromobilu Škody Auto s názvem VISION iV.

Brno - Letošní 61. Mezinárodní strojírenský veletrh (MSV) v Brně navštívilo v průběhu pěti dní více než 81.000 návštěvníků. ČTK to řekl mluvčí veletrhu Michal Svoboda. Na veletrhu se představilo 1662 firem ze 30 zemí světa, které obsadily všechny kryté plochy výstaviště, tedy přes 40.000 čtverečních metrů.

Partnerskou zemí letošního veletrhu se stala místo některého z cizích států Česká republika. Zástupci vlády také poprvé představili společnou expozici 13 státních institucí a agentur zahrnutých pod heslo: Česká republika, země pro budoucnost. S touto značkou se Česko bude od nynějška prezentovat v zahraničí.

Společně s MSV se letos uskutečnily i veletrhy Transport a Logistika a Envitech. V doprovodném programu si návštěvníci mohli vybrat z 91 konferencí, seminářů, přednášek a workshopů, což je podle pořadatelů rekordní číslo. Hlavními tématy se stala digitalizace průmyslu, 3D tisk i cirkulární ekonomika.

Podle pořadatelů byla letos rekordní i účast zahraničních firem. Na veletrh jich přijelo 829, loni to bylo 800. Nejvyšší zastoupení měly Německo, Slovensko, Čína, Itálie a Rakousko. Veletrh navštívily i zahraniční delegace a obchodní mise například z Indie, Jihoafrické republiky, Ruska, Běloruska, Ukrajiny, Slovenska, Severní Makedonie nebo největší německé spolkové země Bavorska.

"MSV Brno je pro nás tradiční a nejvýznamnější veletrh ve střední a východní Evropě. Potkáváme se zde se zákazníky nejen z České republiky, ale z celého regionu střední Evropy. Hodnotím velmi dobrou letošní návštěvnost včetně mnoha návštěvníků ze Slovenska," uvedl Thomas Alijew ze švýcarské firmy Alfleth Engineering.

Na veletrhu byly uděleny také zlaté medaile, většinu získaly české firmy. Oceněn byl například exponát brněnské firmy ZKL, zabodovalo VUT v Brně i Technická univerzita Ostrava, čestné uznání získal zásilkový box společnosti Textileco.

Příští ročník MSV se uskuteční společně s veletrhy IMT, Plastex, Fond-Ex, Welding a Profintech.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je úterý 4. srpna 2020

Očekáváme v 9:00 14°C

Celá předpověď