Střídající Morávek byl u vítězství Augsburgu, Bayern zvládl šlágr s Lipskem

foto Fotbal - ilustrační foto.

Berlín - Fotbalisté Bayernu Mnichov zvládli šlágr 21. kola německé ligy a po vítězství 3:2 nad Lipskem mají v čele neúplné tabulky náskok devíti bodů na Dortmund, který má zápas k dobru. Augsburg porazil na svém hřišti 2:0 čtvrtý Union Berlín a dostal se ze sestupového pásma. Závěr utkání za domácí odehrál český záložník Jan Morávek.

Bayern v souboji dvou nejlepších týmů minulé sezony dvakrát ztratil vedení. Na Müllerovu trefu z úvodu zareagoval záhy Silva a Nkunku krátce po změně stran odpověděl na Lewandowského gól z konce prvního poločasu. Polský kanonýr dal 24. gól v sezoně a na druhého nejlepšího střelce bundesligy Patrika Schicka má náskok šest zásahů.

O vítězi tak rozhodla až situace z 58. minuty, kdy si Gvardiol srazil do vlastní sítě Gnabryho centr. Lipsko neuspělo po třech zápasech a propadlo se na sedmé místo.

Augsburg prolomil pětizápasové čekání na výhru a posunul se na 15. příčku neúplné tabulky. Domácí se trefili v obou poločasech - nejprve Gregoritsch využil velkou chybu v rozehrávce soupeře a pojistku přidal výstavní ranou Hahn. Union si udržel čtvrtou příčku, oba jeho přímí konkurenti totiž rovněž ztratili.

Hoffenheim bez zraněného Pavla Kadeřábka podlehl 0:2 Mohuči, která rozhodla až v závěru zásluhou trefy I Če-songa a Niakhatého penalty. Neuspěl ani pátý Freiburg, Kolínu nad Rýnem zařídil výhru 1:0 Modeste. "Kozli" se posunuli na šestou příčku o bod za svého dnešního soupeře.

Předposlední Stuttgart ukončil po 518 minutách čekání na bundesligovou trefu, přestřelku s Frankfurtem ale nakonec nezvládl. Hosté zvítězili 3:2 především díky dvěma brankám střídajícího Hrustice.

Výsledky 21. kola německé fotbalové ligy

Augsburg - Union Berlín 2:0 (16. Gregoritsch, 59. Hahn), Bielefeld - Mönchengladbach 1:1 (19. Serra - 38. Pléa), Kolín nad Rýnem - Freiburg 1:0 (23. Modeste), Mohuč - Hoffenheim 2:0 (79. I Če-song, 83. Niakhaté z pen.), Stuttgart - Eintracht Frankfurt 2:3 (42. Anton, 70. Kalajdžíč - 47. a 77. Hrustic, 7. N'Dicka), Bayern Mnichov - Lipsko 3:2 (12. Müller, 44. Lewandowski, 58. vlastní Gvardiol - 27. Silva, 53. Nkunku).

1. Bayern Mnichov 21 17 1 3 68:21 52
2. Dortmund 20 14 1 5 52:31 43
3. Leverkusen 20 10 5 5 49:32 35
4. Union Berlín 21 9 7 5 29:27 34
5. Freiburg 21 9 6 6 33:24 33
6. Kolín nad Rýnem 21 8 8 5 33:34 32
7. Lipsko 21 9 4 8 40:26 31
8. Hoffenheim 21 9 4 8 41:34 31