Střelecký útok na střední škole v Michiganu si vyžádal tři mrtvé

foto Policejní vozy před střední školou v americkém státě Michigan, kde došlo ke střelbě. 

Detroit (USA) - Při střeleckém útoku na střední škole v americkém státě Michigan dnes přišli o život tři studenti a dalších osm lidí utrpělo zranění. Oznámila to místní policie, která jako pachatele označila patnáctiletého studenta. Mladík je ve vazbě, řekl podle agentury AP zástupce šerifa okresu Oakland Mike McCabe.

Dějištěm násilí byla škola Oxford High School v obci Oxford asi 70 kilometrů severně od města Detroit. Strážníci dostali informaci o probíhající střelbě těsně před 13:00 místního času (19:00 SEČ). Údajného střelce policie zatkla přímo ve škole a zabavila mu poloautomatickou pistoli. Úřad šerifa záhy nato informoval, že útok se zdál být činem jednotlivce.

"Strážníci jej konfrontovali, měl u sebe zbraň, vzali jej do vazby," popsal McCabe zásah na následné tiskové konferenci. Student podle něj vypálil asi 15 až 20 střel, zatčení se nebránil. "Celé to trvalo pět minut," dodal McCabe.

Při útoku zemřeli šestnáctiletý chlapec a dvě dívky ve věku 14 a 17 let. Mezi zraněnými je jeden učitel, dva z postřelených lékaři operují, zbylí jsou ve stabilizovaném stavu, uvedla policie.

Jména podezřelého ani obětí policie v této chvíli nezveřejnila a sdělila, že motiv útoku zatím nezná. Zadržený střelec byl podle médií na dané střední škole ve druhém ročníku. S policií podle agentury Reuters nespolupracuje a odmítl na radu rodičů vypovídat.

"Jsem v šoku, je to zdrcující," řekl médiím šéf školského systému v souměstí Oxford Township Tim Throne.

Škola, kam dochází asi 1700 žáků, byla po útoku evakuována.

Rodinám obětí už vyjádřil soustrast americký prezident Joe Biden. Guvernérka státu Michigan Gretchen Whitmerová označila střelbu za "nepředstavitelnou tragédii".

Případy střelby ve školách jsou v USA velmi časté a často končí tragicky. V květnu 2018 zastřelil sedmnáctiletý student na střední škole v texaském Santa Fe deset lidí, většinou spolužáků. O tři měsíce dříve devatenáctiletý Nikolas Cruz v budově střední školy ve městě Parkland na Floridě zastřelil 17 lidí, dalších 15 zranil.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je středa 19. ledna 2022

Očekáváme v 21:00 3°C

Celá předpověď