Střelec Přívratský byl na SP v Limě třetí ve vzduchové pušce

foto Ilustrační foto - TK Českého střeleckého svazu k finále Světového poháru ve sportovní střelbě (President's Cup), jehož se v Káhiře zúčastní devět reprezentantů, 22. listopadu 2022 Plzeň. Jiří Přívratský (vzduchovka a malorážka).

Lima - Sportovní střelec Jiří Přívratský skončil třetí ve vzduchové pušce na Světovém poháru v Limě a potřetí v kariéře se v individuálním závodě SP dostal na stupně vítězů. Postup do souboje o zlato mu unikl o tři desetiny bodu. Zvítězil Maďar Zalán Pekler.

Dvaadvacetiletý Přívratský v Limě výkonem 630,9 bodu ovládl kvalifikaci a mezi nejlepší osmičku postoupil z prvního místa. V pěti finálových sériích předvedl vyrovnané výkony v rozmezí jediného bodu, čtvrtého Číňana Jang Chao-žana za sebou nechal o půl bodu.

Přívratský v peruánské metropoli navázal na loňské vítězství v třípolohové malorážce v Riu de Janeiro a třetí příčku ve vzduchové pušce z Káhiry. Účastník OH 2021 v Tokiu loni ve vzduchovce přispěl i ke zlatu družstva na mistrovství Evropy v Hamaru.

Výsledky SP ve sportovní střelbě v Limě - vzduchová puška:

Muži - finále: Pekler (Maď.) - Okada (Jap.) 16:10, 3. Přívratský, ...v kvalifikaci 21. Tichý, 35. Nymburský (všichni ČR).

Ženy - finále: Wang Č'-lin (Čína) - Mészárosová (Maď.) 17:9, 3. Duestadová (Nor.), ...v kvalifikaci 25. Blažíčková, 28. Brázdová, 36. A. Brabcová, 39. K. Brabcová, 53. Karasová (všechny ČR).

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je pátek 9. června 2023

Očekáváme v 15:00 22°C

Celá předpověď