Street art v Hollywoodu: Zlatý Weinstein zve kolemjdoucí na divan

foto Zlatá socha nechvalně proslulého filmového producenta Harveyho Weinsteina se ve čtvrtek objevila na jednom z hlavních hollywoodských bulvárů. Podle informace serveru Hollywood Reporter sedí muž obviněný z mnoha případů sexuálního násilí na čalouněném divanu a gestem ruky zve kolemjdoucí k sobě. V druhé ruce Weinstein drží sošku Oscara umístěnou v rozkroku.

Los Angeles (USA) - Zlatá socha nechvalně proslulého filmového producenta Harveyho Weinsteina se ve čtvrtek objevila na jednom z hlavních hollywoodských bulvárů. Podle informace serveru Hollywood Reporter sedí muž obviněný z mnoha případů sexuálního násilí na čalouněném divanu a gestem ruky zve kolemjdoucí k sobě. V druhé ruce Weinstein drží sošku Oscara umístěnou v rozkroku.

Zlatá socha nechvalně proslulého filmového producenta Harveyho Weinsteina se ve čtvrtek objevila na jednom z hlavních hollywoodských bulvárů. Podle informace serveru Hollywood Reporter sedí muž obviněný z mnoha případů sexuálního násilí na čalouněném divanu a gestem ruky zve kolemjdoucí k sobě. V druhé ruce Weinstein drží sošku Oscara umístěnou v rozkroku.

Socha Weinsteina v županu, vyvedená v životní velikosti, se objevila tři dny před nedělním předáváním cen americké filmové akademie. Pětašedesátiletý producent svým údajným hrubým chováním k ženám spustil loni lavinu obdobných obvinění na adresu politiků, novinářů a manažerů. Sám Weinstein čelí žalobě šesti žen, na které údajně sexuálně zaútočil. Poškozených jsou ale prý desítky.

Tvůrci sochy jsou podle hollywoodského serveru umělci Plastic Jesus a Joshua "Ginger" Monroe. První z nich, který své pravé jméno skrývá, je v Los Angeles známým autorem pouličních instalací. Do povědomí veřejnosti vstoupil zejména nápisy "Nikdy žádného Trumpa", které rozmístil na křižovatky ve městě. Monroe, další známá osoba amerického street artu, vzbudil předloni pozornost sochami nahého Donalda Trumpa umístěnými na veřejných prostranstvích několika amerických měst.

"Zneužívání mnoha filmových adeptek i slavných osobností se mnoho let zametalo pod koberec, jejich stížnosti na obtěžování a sexuální útoky byly ignorovány, ne-li něco horšího. Teď má filmový průmysl možnost se očistit," řekl Plastic Jesus novinářům.

Tvorba sochy trvala dva měsíce. "Divan a celé vyznění díla jsem pojal jako demonstraci praktik a metod, které v Hollywoodu používají tito velcí a mocní lidé. Mají peníze a moc, které zneužívají k vlastnímu sexuálnímu uspokojení," prohlásil Joshua Monroe. Volné místo na pohovce vedle Weinsteina má kolemjdoucí povzbudit k pořízení selfie. "Výsměchem lze tato monstra zbavit moci," dodal Monroe.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je pátek 21. září 2018

Očekáváme v 17:00 30°C

Celá předpověď