Strážníci v Praze 4 odchytli uprchlé kotě servala stepního

foto Ilustrační foto - Ve výběhu olomoucké zoologické zahrady se po několikaleté pauze opět usadily kočkovité šelmy serval (na snímku z 13. září). Pár servalů byl odchycen ve volné přírodě v Africe.

Praha - Pražští strážníci odchytili na pozemku střední a mateřské školy v Horáčkově ulici v Praze 4 uprchlé kotě servala stepního. Městská policie Praha o tom informovala na twitteru. Půlroční kočkovitá šelma slyšící na jméno Bejby utekla chovateli v Praze 4, informovala dopoledne policie a žádala veřejnost o spolupráci.

"Serval stepní odchycen – děkujeme veřejnosti za spolupráci! Strážníci ho společně s pracovníkem odchytové služby z Jesenice chytili za pomoci sítě na pozemku střední a mateřské školy v Horáčkově ulici. Zvíře nyní míří na prohlídku k veterináři," napsali policisté na twitteru.

Pražská policie odchytila na pozemku střední a mateřské školy v Horáčkově ulici půlroční kotě servala stepního, které uteklo chovateli v Praze 4, 19. září 2022.

Serval stepní je africká kočkovitá šelma. Vyznačuje se zlatou černě skvrnitou srstí, malou hlavou, velkýma ušima a dlouhýma nohama. Dokáže vysoko skákat a rychle běhat na krátké vzdálenosti.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 8. června 2023

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď