Strážníci v Brně varují před vstupem na led, hrozí propadnutí

foto Ilustrační foto - Strážník z poříční jednotky Městské policie Brno Pavel Vrtěna měřil 28. února 2018 tloušťku ledu na zamrzlé Brněnské přehradě, kde nedlouho předtím pomáhal zachraňovat bruslařku, pod kterou se led prolomil. Vedle bruslení využívá mnoho lidí zamrzlou plochu k procházkám na hrad Veveří nebo si jen zkracují cestu na druhý břeh. Brněnská městská policie varovala před tím, aby lidé na nestabilní led vstupovali.

Brno - Strážníci v Brně varují před vstupem na zamrzající plochy, je to kvůli riziku propadu extrémně nebezpečné. Na většině míst možnost propadnutí podle strážníků hraničí s jistotou. Led na Brněnské přehradě tuto sezonu poprvé změří v pátek, uvedl dnes v tiskové zprávě mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

"Městská policie současně žádá všechny, kdo se vydají do okolí vodních ploch, aby na hladinu neházeli kameny. Návštěvníci tak u vodních nádrží každoročně ověřují pevnost ledu. Tím však led výrazně poškozují a navíc brání jeho zpevnění podél břehů," uvedl Ghanem.

Strážníci se tuto sezonu poprvé vydají měřit sílu ledu na přehradě v pátek. Stavy ledu pak mohou lidé sledovat na webových stránkách i facebookovém profilu Městské policie Brno.

Strážníci měří sílu ledu vždy, když přehrada zamrzne. Jako bezpečná tloušťka ledu pro vstup se uvádí 12 centimetrů. Je ale třeba brát v potaz to, že jde o přírodní vodní plochu a že tam pracují například vodní proudy a bahenní plyny.

Brněnská přehrada je častým cílem výletníků nejen v létě, ale i v zimě. Na její led vyrážejí bruslaři i běžkaři, ale také lidé na procházky. Někteří z nich si přechodem přes nádrž krátí cestu na svoje chaty a chalupy ležící na březích přehrady.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pondělí 19. srpna 2019

Očekáváme v 3:00 20°C

Celá předpověď