Stovky lidí zaplnily sál hotelu Hitlon na vánočním festivalu

foto Stovky lidí přilákal 25. listopadu 2018 do pražského hotelu Hilton Mezinárodní vánoční festival, který pořádá Asociace partnerů diplomatického sboru (DSA).

Praha - Stovky lidí přilákal do pražského hotelu Hilton Mezinárodní vánoční festival, který pořádá Asociace partnerů diplomatického sboru (DSA). Stánky ve velkém sále hotelu umístilo více než čtyřicet zemí z celého světa a návštěvníci mohou nakoupit dárky či dobroty a podpořit tím české charitativní organizace. Akce, která bude pokračovat do 16:00, se koná pod záštitou manželky prezidenta Ivany Zemanové.

Již před otevřením sálu stály před jeho dveřmi dlouhé fronty. V předsálí si lidé mohli koupit občerstvení. Uvnitř na ně čekal mezinárodní pěvecký sbor, který zpíval vánoční písně v řadě jazyků včetně češtiny. Zaznělo jak německé Oh Tannenbaum, tak anglické White Christmas.

Návštěvníkům se představily nejen evropské země, jako Francie, Řecko či Portugalsko, ale i z Asie, Afriky či Ameriky. Lidé si tak mohli zakoupit výrobky z Ázerbájdžánu, Malajsie, Mexika, Jihoafrické republiky nebo Kazachstánu. U stánků byli prodejci v tradičních oděvech té které země.

Vína a pochutiny nabízeli Argentinci, a to včetně hovězího masa. Pochutiny a víno prodávali i Francouzi a v Česku známé napoleonky a marlenky si lidé mohli koupit u arménského stánku. Tady byl ke koupi i arménský koňak. Čokolády a víno prodávali Švýcaři.

V nabídce nebyly jen potraviny a nápoje. Například Peru nabídlo oblečení, šperky a drobné hudební nástroje, mezi nimi tzv. panovy flétny. Ukulele bylo možné zakoupit u stánku Portugalska. Oblečení prodávali rovněž Indonésané a u stánku Kosova byly k dostání školní sešity.

Asociace DSA vybrala na akci od roku 2007 přes 66 milionů korun, a to převážně z prodeje vstupenek a prodaných předmětů. Asociace DSA podporuje mimo jiné nemocnice, hospice ale i dětské domovy a komunitní centra.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je středa 21. srpna 2019

Očekáváme v 23:00 16°C

Celá předpověď