Sto let republiky připomene lokomotiva v národních barvách

foto Zástupci Českých drah a agentury CzechTourism představili 25. října 2018 na pražském Hlavním nádraží lokomotivu řady 380 vyvedenou u příležitosti oslav 100 let republiky v národních barvách. Lokomotiva v propagačním designu bude dopravovat vlaky do Budapešti, Bratislavy, Vídně nebo Lince.

Praha - České dráhy a agentura CzechTourism připravily k oslavám 100. výročí vzniku republiky několik akcí. Vedle výstavy či jízdy historických vlaků přemalovaly lokomotivu jezdící do sousedních zemí do propagačních národních barev. Zástupci obou organizací dnes program oslav představili při slavnostním křtu lokomotivy. Dopravce o víkendu nabídne zlevněné jízdné.

"Naše společnost je nástupcem Československých státních drah, které vznikly vlastně ve stejný okamžik jako nová republika a dnes jsme hrdým národním dopravcem. Je proto přirozené, že úzce spolupracujeme s CzechTourismem na propagaci naší země a jejím poznávání v zahraničí i u nás," uvedl člen představenstva ČD Michal Štěpán. Lokomotiva jezdí na Slovensko, do Maďarska nebo rakouského Lince.

Vedoucí projektu Společné století Lukáš Bajer uvedl, že lokomotiva v národních barvách by měla přilákat lidi na cestu do Prahy, aby se mohli zúčastnit akcí k oslavám vzniku republiky.

České dráhy také pro cestující, kteří během víkendu pocestují jejich vlaky, nabídnou akční jízdné, kdy budou moci využít skupinovou víkendovou jízdenku za 679 korun pro pět dospělých lidí. Na řadu spojů navíc nasadí posilové vozy.

K oslavám uspořádaly dráhy dvě výstavy, které se věnují historii české železnice od vzniku republiky a také cestě vlakem prvního prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka do Československa. Tuto událost připomene i jízda nostalgického vlaku s účastníky v dobových kostýmech v prosinci. Další mimořádný nostalgický vlak vyjede v neděli 28. října na trase Praha-Lužná u Rakovníka.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je pátek 23. srpna 2019

Očekáváme v 13:00 24°C

Celá předpověď