Stipendium pro ženy ve vědě má dva týdny do uzávěrky

foto Tři mladé vědkyně, které uspěly jako nejlepší v soutěži Svět potřebuje vědu a věda potřebuje ženy, převzaly šeky po 200.000 korunách. Jde již o 3. ročník národního stipendijního projektu České komise pro UNESCO, kosmetické firmy L'Oréal Česká republika a Akademie věd. Zleva Victoriya Poterya, Marta Štefánková a Alena Zíková.

Poslední dva týdny zbývají mladým talentovaným vědkyním k zaslání svých přihlášek s vědeckými projekty pro čtvrtý ročník národního programu - Stipendia L´Oréal pro ženy ve vědě. Mezi výrazné přednosti Stipendia L´Oréal zařadily laureátky předchozích ročníků ekonomický přínos, ale i prestiž a zájem médií o jejich konkrétní výzkumy, jakož i fakt, že jde o stipendium, ve kterém není podmíněno konkrétní cílení jeho využití a naopak o jeho způsobu použití si rozhodují zcela samy laureátky.

I v novém ročníku mohou vědkyně získat až tři roční stipendia ve výši 200.000 Kč pro každou z laureátek. Cílem stipendia je finančně pomoci talentovaným vědkyním realizovat perspektivní vědecký výzkum, s tím, že rozhodnutí o způsobu využití stipendia je plně na volbě laureátek.

Logo projektu Pro ženy ve vědě Stipendium L´Oréal Česká republika pro ženy vědě s podporou České komise pro UNESCO a Akademie věd ČR je konkrétním vyjádřením a závazkem společnosti L´Oréal prosazovat ženy ve vědeckém výzkumu a podílet se na vytváření nových vědeckých profesionálních možností žen po celém světě.

Celkem bylo od začátku programu již na 100 přihlášených, s věkovým průměrem žadatelek 31 let. Třetina přihlášek přišla z vědeckých pracovišť v Praze. Mezi dalšími jsou vědkyně například z Ostravy, Brna, z Jižních Čech nebo Olomouce.

Další informace, včetně formulářů přihlášek najdete na www.prozenyvevede.cz.

Uzávěrka přihlášek je 31.1. 2010.

Výsledky 4. ročníku stipendijního programu budou vyhlášeny na slavnostním předávacím večeru v dubnu 2010.

Porota stávajícího ročníku bude v následujícím složení:

Předsedkyně
Prof. RNDr. Helena Illnerová, DrSc.
Česká komise pro UNESCO
Ing. Milan Kuna
Akademie věd České republiky
Prof. Ing. Jiří Čtyroký, DrSc.
Prof. RNDr. Libor Grubhoffer, CSc.
Prof. Ing. Vladimír Mareček, DrSc.
Doc. RNDr. Daniela Řezáčová, CSc.
Prof. RNDr. Blanka Říhová, DrSc.
Prof. Ing. Miroslav Tůma, CSc.
L’Oréal Česká republika
Jean-Marc Fabien

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pátek 20. září 2019

Očekáváme v 15:00 16°C

Celá předpověď