Stíhačka ve Francii při cvičení odřízla ves od dodávek elektřiny

foto Ilustrační foto - Francouzská stíhačka Rafale.

Paříž - Vesnice na jihu Francie zůstala bez dodávek elektrické energie poté, co do drátů vedení za letu v malé výšce narazila stíhačka Rafale. O neobvyklém incidentu, při němž se nikomu nic nestalo, na svých internetových stránkách informuje britská BBC.

Dva letouny vzlétly ve středu z letecké základny v Organge departamentu Vaucluse a nedaleko vesnice La Castellet nacvičovaly lety v malé výšce. Stíhačka "letěla tak nízko, že dělala strašný rámus," popsal starosta obce Benoît Gouin, který vzápětí spatřil i druhé letadlo. Bylo také velmi nízko, a tak si myslel, že trénovalo podlétávání elektrického vedení. Jel zrovna autem a o něco dál si všiml stržených drátů.

"Jedno z letadel do nich narazilo a přetrhlo je. Ihned jsem zavolal tým elektrárenské společnosti," řekl. Spadlé dráty způsobily na zemi menší požár, který se brzy podařilo uhasit. Z bezpečnostních důvodů byla uzavřena i příjezdová silnice do vsi a její obyvatelé zůstali několik hodin bez dodávek proudu.

Mluvčí fancouzského letectva uvedl, že pilot stíhačky, který elektrické dráty přetrhl, se bezpečně vrátil na základnu v Orange. BBC uvádí, že mluvčí incident odsoudil.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je úterý 2. března 2021

Očekáváme v 23:00 1°C

Celá předpověď