Stavbaři opraví průtah Miličínem, rekonstrukce má zvýšit bezpečnost provozu

foto Ilustrační foto - Miličín na Benešovsku by měl získat podchod pod frekventovanou silnicí I/3 (na snímku z 20. srpna 2019).

Miličín (Benešovsko) - Stavbaři opraví průtah Miličínem na Benešovsku, který je součástí hlavního silničního tahu z Prahy na Tábor. Cílem je kromě jiného zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravy. Práce si vyžádají 23 milionů korun bez DPH a půjde o společnou investiční akci obce a Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Řidiči by měli počítat s omezením provozu, informoval dnes ČTK Martin Buček z ŘSD.

Frekventovaná silnice I/3 dělí obec na dvě části a lidem se obtížně přechází. Opravovat se má úsek dlouhý 300 metrů, který je ve špatném stavu. Vzniknou také dva nové přechody pro chodce a vybočovací ostrůvek, jenž má zklidnit dopravu při vjezdu do obce. Dělníci opraví i odvodnění, chodníky a instalují nové veřejné osvětlení a dopravního značení.

Akce má vydané stavební povolení a je vypsáno výběrové řízení na zhotovitele. Celková doba oprav by neměla překročit 90 dnů. Rekonstrukce bude rozdělena do etap při zachování provozu na silnici I/3. "Způsob dopravně inženýrského opatření bude řešen vybraným zhotovitelem v závislosti na jednotlivých etapách a šířkovém uspořádání komunikace v daném místě prací. Nicméně předpokládáme i kyvadlově řízený provoz," dodal Buček.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je úterý 30. května 2023

Očekáváme v 21:00 15°C

Celá předpověď