Státní zástupce podal obžalobu za vraždu kolemjdoucího v parku

foto Pistole, střelba, kriminalita - ilustrační foto.

Praha - Státní zástupce podal obžalobu v případu muže zastřeleného v lesoparku v pražských Košířích. ČTK to dnes sdělila mluvčí Městského soudu v Praze Markéta Puci. Obžalovanému hrozí za vraždu deset až 18 let vězení. Podle dřívějších policejních informací se k vraždě přiznal doposud bezúhonný držitel osmi střelných zbraní, který se prý v parku dostal do konfliktu s kolemjdoucím.

Incident se stal předloni 22. října v noci. Policie zpočátku neznala totožnost mrtvého, kterého svědci objevili ráno poté v zeleni mezi ulicemi Pod Kavalírkou a Nad Kavalírkou. Věděla jen, že muže ještě hodinu před půlnocí zachytily kamery v nákupním centru na Smíchově. S žádostí o identifikaci mrtvého se proto obrátila na veřejnost.

Loni v únoru pak policisté oznámili, že z vraždy obvinili dvaapadesátiletého Pražana. Jeho oběti bylo 25 let. Vražednou zbraň vlastnil stíhaný muž legálně. Po činu se ji podle policie pokusil upravit tak, aby znemožnil její dohledání.

"Ke kontaktu poškozeného s dnes již obviněným došlo v parku pouhou náhodou. Toto setkání pak vyústilo v konflikt mezi oběma muži, který skončil střelbou a posléze smrtí," uvedl tehdy policejní mluvčí Tomáš Hulan. Právě kvůli faktu, že se oběť a pachatel navzájem neznali, bylo prošetřování vraždy složitější, dodal.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je pátek 16. listopadu 2018

Očekáváme v 23:00 3°C

Celá předpověď