Státní zástupce obžaloval dva členy prezidentovy ochranky ze zpronevěry střeliva

foto Pistole, střelná zbraň - ilustrační foto.

Praha - Státní zástupce obžaloval dva členy ochranky prezidenta Miloše Zemana ze zpronevěry střeliva. Muži podle obžaloby kradli náboje, státu způsobili škodu 142.000 korun. Na webu Městského státního zastupitelství v Praze dnes o tom informoval jeho mluvčí Aleš Cimbala. Jeden z obžalovaných se měl dopustit i přečinu nedovoleného ozbrojování, bez povolení si totiž ve "značném množství opatřil zakázané střelivo."

"K opakovaným dotazům veřejných sdělovacích prostředků na trestní věc týkající se trestního stíhání dvou fyzických osob z řad příslušníku Policie ČR zařazených k výkonu služby v rámci Oddělení služební přípravy Odboru zvláštní ochrany Útvaru pro ochranu prezidenta ČR si dovoluji veřejnost stručně informovat, že státní zástupce Městského státního zastupitelství v Praze podal dne 21. září tohoto roku k Obvodnímu soudu pro Prahu 1 obžalobu na dvě fyzické osoby," uvedl mluvčí.

O zadržení dvou členů policejní ochranky kvůli podezření z majetkové trestné činnosti informoval loni v polovině února server Lidovky.cz. Policisté podle něj byli zadržení přímo na pracovišti. Podle Deníku N pracovali v prezidentské ochrance jako instruktoři. Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS) na možné nezákonné jednání bodyguardů upozornilo vedení útvaru.

"Věcí se již nyní zabývá Obvodní soud pro Prahu 1, který ve věci již vydal i trestní příkaz. Další a bližší informace v současnou dobu k věci sdělovat nebudeme," dodal Cimbala.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je úterý 7. února 2023

Očekáváme v 21:00 -5°C

Celá předpověď