Startup Disrupt pomůže zaštítit spolupráci se startupy. Na příštím Expo by neměly chybět

foto Ondřej Soška (vlevo) a Patrik Juránek (vpravo) v Lobkowiczkém paláci

Představit Česko jako inovativní a technologický národ a přitáhnout zájem o technologie, startupy a investice. To je cílem nové spolupráce a memoranda, které 26. června 2023 podepsali generální komisař české účasti na světové výstavě Expo 2025 Ondřej Soška a CEO Startup Disrupt Patrik Juránek v Lobkowiczkém paláci na Pražském hradě.

K představení spolupráce došlo během setkání partnerů a příznivců české účasti na Expo 2025, které se konalo v Lobkowiczkém paláci na Pražském hradě. Dorazily na něj zhruba dvě stovky účastníků, včetně ministra zahraničních věcí Jana Lipavského (Piráti) a japonského velvyslance v České republice Hidea Suzukiho. Memorandum vedle společného úsilí přitáhnout zájem o technologie a startupy mimo jiné zdůrazňuje potřebu rozšířit spolupráci mezi českými a japonskými startupy, technologickými společnostmi, vysokými školami a vědeckými centry. Cílem je také dát prostor úspěšným startupům a projektům vhodným pro investice.

"Tématem české účasti na světové výstavě v Ósace bude Talent a kreativita pro život. Startupy vnímám jako motor technologického pokroku a startupisté často dokáží přinést netradiční a inovativní řešení, která naši společnost posouvají kupředu. A často k tomu potřebují notnou dávku kreativity. Na světových výstavách se vždy prezentovaly největší technologické novinky, propojení se startupy nám tedy dává obrovský smysl," říká k nově navázané spolupráci generální komisař české účasti na Expo 2025 Ondřej Soška.

"Startup Disrupt vzdělává a propojuje zakladatele startupů, inovátory, investory, media, firmy a veřejný sektor. Pomáháme budovat společnosti od nápadu přes startup až po globální firmu. V české startupové komunitě je množství firem s mezinárodními ambicemi. Expo v Japonsku je globální obchodní a networkingová platforma a současně je Japonsko významný trh, kde budou české společnosti s inovativními produkty úspěšné,“ přibližuje CEO Startup Disrupt Patrik Juránek.

O Startup Disrupt

Startup Disrupt se zaměřuje na vzdělávání, inspiraci a propojování podnikatelů a zakladatelů startupů v regionu střední Evropy s inovativnějšími společnostmi a investory na globální úrovni. Naším cílem je vytvářet chytrou a udržitelnou budoucnost prostřednictvím propojování talentovaných jednotlivců a organizací po celém světě. Startup Disrupt disponuje rozsáhlým ekosystémem inovativních podniků, korporací, investorů, univerzit a vládních agentur, které poskytují potřebné know-how, PR nástroje a zkušenosti pro prezentaci nejvíce inovativních startupů a projektů. Společnost také podporuje zájem veřejnosti i odborníků o podnikání, startupy a investice prostřednictvím organizování networkingových akcí.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 17:00 16°C

Celá předpověď