Startuje společný projekt EP a ČTK

foto Sídlo Evropského parlamentu ve Štrasburku, vlajky zemí Evropské unie

Česká tisková kancelář, konkrétně její divize Protext, uspěla ve výběrovém řízení Evropského parlamentu (EP) na multimediální, konzistentní a dlouhodobější informování o politikách této instituce, o naplňování priorit EU jako celku a o boji proti pandemii covid-19.

Toto zadání předpokládá, že ČTK sama - a v součinnosti se svými mediálními partnery - bude od 31. prosince 2020 do 30. června 2022 přinášet kromě zpravodajství také analýzy, komentáře, virtuální besedy a rozhovory s domácími a zahraničními politiky a analytiky, jimiž bude dokreslovat a vysvětlovat aktuální dění v EU. Stěžejními momenty tohoto počinu, který byl pojmenován jako "Evropa proti covid-19", budou plenární zasedání EP, Evropské rady, detaily Víceletého finančního rámce (rozpočtu Evropské unie do roku 2027) včetně Fondu obnovy, základní koncept politiky soudržnosti a na konci projektu také nadcházejí předsednictví České republiky v Radě EU. Pro naplnění těchto cílů vyčlenil Protext ČTK zvláštní tým redakčních a technických specialistů, jednotlivé příspěvky budou publikovány formou textů, fotografií, videí, streamů a podcastů.

„V historii ČTK, stejně jako na úrovni národní mediální scény jde o záměr, který nemá obdoby. Jde o první příležitost, kdy může agentura takto úzce spolupracovat s jednou z vrcholných evropských institucí. Současně, díky dohodám s dalšími hráči, můžeme nabídnout bezprecedentní mediální zásah, který v daném období odhadujeme na 3,6 milionu čtenářů, diváků a posluchačů,” říká ředitel strategie a rozvoje ČTK Jaroslav Kábele.

Postup prací, podobu a frekvenci publikovaných výstupů bude ČTK připravovat v těsné součinnosti s pražskou kanceláří Evropského parlamentu v Česku. V roce 2020 vytvořil Protext ČTK na zakázku EP několikaměsíční sekci na téma koronavirové pandemie na webu Českénoviny.cz v rubrice Speciál. V ní se obě strany zaměřily na návrhy zohledňující boj proti pandemii a vyčlenění finančních prostředků na hospodářskou obnovu ekonomik členských zemí. Toto úsilí vyústilo v prosinci v Evropském parlamentu v přijetí základních obrysů sedmiletého rozpočtu Evropské unie, na jehož odblokování se o něco dříve shodli na summitu prezidenti a premiéři unijních států.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je čtvrtek 8. června 2023

Očekáváme v 9:00 22°C

Celá předpověď