Američané porazili golfisty Evropy v Ryder Cupu o deset bodů

foto Tým amerických golfistů po vítězství v Ryder Cupu.

Kohler (USA) - Američtí golfisté nakonec porazili výběr Evropy ve 43. Ryder Cupu o deset bodů. Za pomoci čtyřiceti tisíc fanoušků na hřišti ve Whistling Straits zvítězili 19:9, což je největší rozdíl ve stávajícím systému, kterým se hraje od roku 1979.

"Jsou hodně dobří. Hráli plni energie a nadšením a nastartovali novou éru," řekl o svém týmu americký kapitán Steve Stricker, který měl ve výběru šest nováčků.

Vedle zkušených golfistů Dustina Johnsona a Jordana Spiethe se mohl spolehnout na mládí. Evropa měla ve výběru čtyři hráče nad čtyřicet let, USA ani jednoho a tři nad dvacet. Jedním z nich byl čtyřiadvacetiletý Collin Morikawa, po jehož bodu mohli Američan slavit.

"Ať už byl jejich plán jakýkoliv, všechno jim vyšlo. Je to pro ně skvělé vítězství. Budou ve vrcholné formě hodně těžko k poražení," předpověděl kapitán Evropy Pádraig Harrington.

Potvrdit svoji sílu můžou golfisté USA za dva roky u Říma. Na evropské půdě uspěli naposledy v roce 1983. "Když budeme hrát jako tady, skóre bude stejné," uvedl Spieth.

Američané vyhráli teprve podruhé z posledních šesti ročníků soutěže. Celkově ale vedou 26:14, dvakrát se týmy rozešly s remízou.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je neděle 22. května 2022

Očekáváme v 17:00 19°C

Celá předpověď