Starostou Znojma byl zvolen Jan Grois z ČSSD, nahradil Gabrhela

foto Starostou Znojma byl zvolen 12. února 2018 dosavadní místostarosta Jan Grois z ČSSD (na snímku). Nahradil Vlastimila Gabrhela, který rezignoval kvůli osobním a zdravotním problémům.

Znojmo - Starostou Znojma byl zvolen dosavadní místostarosta Jan Grois z ČSSD. Nahradil Vlastimila Gabrhela, který rezignoval ze zdravotních a dalších osobních důvodů a na dnešní zasedání zastupitelstva nedorazil. Z 28 přítomných zastupitelů získal Grois 21 hlasů, tedy i od části opozice. Zároveň se stal neuvolněným místostarostou Jakub Malačka (ČSSD).

Gabrhel vedl Znojmo jako starosta sedm let, v letech 2013 až 2017 byl také jako poslanec ve Sněmovně, na podzim z ní však po volbách vypadl.

Grois byl přirozenou volbou jako první místostarosta nejsilnější strany v zastupitelstvu, sociální demokraté mají 11 z 31 mandátů. Vzhledem k tomu, že komunální volby se uskuteční letos na podzim, jeho snahou je především dokončit započaté projekty.

Po zvolení předstoupil před zastupitele a dal jim tři sliby. "Chci méně mluvit a více pracovat. Chci být více mezi lidmi, vědět o jejich problémech a naslouchat všem obyvatelům města i opozici, i když mě její část nevolila. Slibuji také, že když si budu muset vybrat mezi zájmem svým a zájmem Znojma, vyberu si Znojmo," řekl Grois.

Zmínil také dosavadní úspěchy vedení města jako snižování dluhu či opravy škol a školek. "Ve zchátralém pivovaru se zase vaří dobré znojemské pivo, revitalizujeme parky a začal se stavět obchvat. Nechceme však spát na vavřínech," řekl Grois.

Při své řeči také zmínil chystaný projekt Kolumbus II, který má pomoci talentovaným dětem. "Chceme jim vytvořit podmínky ve školách tak, abychom pomohli sociálně znevýhodněným dětem. Tahle investice se nám jistě vrátí," řekl Grois.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je sobota 20. října 2018

Očekáváme v 9:00 11°C

Celá předpověď