Staronovou náměstkyní MPSV se dnes stala Hanzlíková (ANO)

foto Ilustrační foto - Ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová.

Praha - Staronovou náměstkyní ministerstva práce a sociálních věcí se stala dnes Jana Hanzlíková (ANO). Na starosti bude mít sociální politiku a správní činnosti, tedy například odvolání proti rozhodnutí o dávkách. Na jednání sněmovního sociálního výboru to oznámila ministryně práce Jaroslava Němcová (ANO). Podle ní novou náměstkyni doporučila výběrová komise.

Hanzlíková (51) působila na ministerstvu jako náměstkyně od roku 2014. Věnovala se odvoláním a správním řízením. Ve funkci skončila poté, co Němcová po svém nástupu provedla v úřadu reorganizaci. Z osmi odborných náměstků jich zůstalo šest. Od počátku roku tak Hanzlíková byla poradkyní ministryně, nyní se vrací do křesla náměstkyně.

Pod Hanzlíkovou spadají odbory, které se věnují rodinné politice, ochraně ohrožených dětí, seniorům, sociálním službám či problematice sociálního bydlení. "Úkolů je hodně. Spousty plánů jsou jen v oblasti sociálně právní ochrany dětí a pomoci rodinám," řekla staronová náměstkyně.

Ministerstvo prošlo na počátku roku vnitřními organizačními přesuny. Zrušena byla dvě místa odborných náměstků, jejich podřízení byli převedeni pod jiného šéfa či šéfku. Přeskupily se odbory a přejmenovaly sekce. Úřad tak opustili náměstci, které si přivedla bývalá ministryně Michaela Marksová (ČSSD). Nové vedení ministerstva organizační úpravu v podkladech pro kabinet zdůvodnilo lepší možností řízení i kontroly a logickým provázáním činností.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je pátek 16. listopadu 2018

Očekáváme v 1:00 1°C

Celá předpověď