Stanice ČRo odvysílají v sobotu rozloučení s Gottem

foto Zpěvák Karel Gott na snímku z 19. března 2018.

Praha - Český rozhlas Dvojka a regionální stanice ČRo odvysílají v sobotu od 11:00 živě rozloučení se zesnulým zpěvákem Karlem Gottem z katedrály svatého Víta. Stanice také upraví hudební dramaturgii tak, aby odpovídala důstojnosti události. ČRo to dnes oznámil v tiskové zprávě.

Na Gotta se bude na vlnách Dvojky vzpomínat už od rána v pořadu Dobré ráno s Dvojkou, které se bude vysílat od 5:00 do 8:00. Hostem vysílání bude zpěvák Martin Chodúr. Jako poctu Gottovi koncipuje Miroslav Žbirka svůj pravidelný pořad Mám rád, který mohou posluchači slyšet od 10:00 do 11:00. Od 16:00 do 17:00 zavzpomíná na legendárního umělce v pořadu Moje hvězdy Pavel Větrovec, který byl jedním z dvorních Gottových autorů.

Dvojka je jediná česká stanice, na které Gott vysílal několik let svůj vlastní rozhlasový pořad s názvem Zpátky si dám tenhle film. Mezi lety 2011 a 2015 vzniklo 223 hodinových dílů. Poslední 224. díl natočil Gott letos v červenci u příležitosti svých 80. narozenin. Všechny díly společně s dalšími pořady, ve kterých Gott během let vystupoval, nabídne stanice Český rozhlas Dvojka posluchačům na speciální webové stránce gott.rozhlas.cz, která bude spuštěna v pátek.

Regionální stanice Českého rozhlasu připomenou posluchačům v sobotu Gottovu tvorbu prostřednictvím pořadu Karel Gott: C'est La Vie, kterým je po 10:00 provede hudební publicista a textař Mirek Černý. Po 13:00 zavzpomínají na vlnách regionálních stanic ČRo na první setkání a spolupráci s Gottem známé osobnosti. V pořadu Fenomén Karel Gott zazní vzpomínky Lucie Bílé, Heleny Vondráčkové, Jitky Zelenkové, Jiřího Suchého, Karla Šípa nebo Felixe Slováčka. Gottovi bude po 16:00 věnováno také speciální vydání pořadu Hvězdné návraty.

Impuls bude mít v pátek na Žofíně reportéra, který se bude do vysílání hlásit v živých vstupech. Zpravodajský speciál bude doplněn speciálem hudebním, během něhož bude rádio každou hodinu hrát novější i starší písně Karla Gotta. "V sobotu bude ve vysílání uvedený hudební speciál písniček z Impulsovic krabičky, který bude provázen jedinečnými vzpomínkami Zuřivého reportéra Aleše Růžičky. Ten byl v posledních letech díky osobním vazbám Karlu Gottovi nablízku," uvedla mluvčí Impulsu Kateřina Zittová.

Také rádio Frekvence 1 nabídne posluchačům v sobotu živé vstupy z nádvoří Pražského hradu, na které bude mít přístup veřejnost, tak přímo z katedrály sv. Víta. "Na místě budou dva komentátoři. Mimo jiné přinesou rozhovor se zpěvačkou Helenou Vondráčkovou," sdělil šéfredaktor Luboš Procházka.

Gott zemřel minulé úterý 1. října ve věku 80 let.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 24. září 2020

Očekáváme v 21:00 17°C

Celá předpověď