Stáj Mercedes pozvala do boxů českou fanynku, kterou obtěžovali v kempu

foto Jezdec Mercedesu Lewis Hamilton z Británie na trati Velké ceny Rakouska formule 1 10. července 2022.

Londýn - Při Velké ceně Rakouska formule jedna obtěžovali opilí příznivci Maxe Verstappena v kempu českou fanynku britského pilota Lewise Hamiltona. Když se o incidentu dozvěděla Hamiltonova stáj Mercedes, pozvala českou divačku do boxů, odkud sledovala část nedělního závodu.

"Napsala nám fanynka, Lewisova fanynka, která sem přicestovala z České republiky. Skupina opilých fanoušků jí nadzvedla šaty se slovy: 'Jsi Hamiltonova fanynka. Nezasloužíš si žádný respekt.' Dozvěděli jsme se to těsně před startem a podařilo se nám ji dostat do garáže na posledních dvacet kol," uvedla stáj.

Při zatím posledním závodě seriálu mistrovství světa se objevila řada informací o sexuálních, rasistických a homofobních útocích. Šéf Mercedesu Toto Wolff takové jednání odsoudil. "Tohle musí přestat. Pokud jste opravdový fanoušek formule jedna, ať už jakéhokoliv týmu, jakéhokoliv jezdce, nemůžete být rasista, nemůžete být homofob, protože pak se do formule jedna nehodíte. Nechceme vás," prohlásil.

Většina fanoušků při Velké ceně Rakouska podporovala nizozemského mistra světa Verstappena, který závodí za domácí Red Bull. Jásali při Hamiltonově havárii v kvalifikaci, proti čemuž se sedminásobný mistr světa Hamilton ohradil.

Promotér zářijové Velké ceny Nizozemska Jan Lammers věří, že při jeho závodě se budou Verstappenovi příznivci chovat důstojněji. Na okruhu v Zandvoortu očekává jiné publikum než mladé muže, kteří dorazili do Rakouska hlavně na party. "Lidé v Holandsku přijíždějí s rodinami a dětmi," poznamenal.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je úterý 27. září 2022

Očekáváme v 21:00 9°C

Celá předpověď