Srážku vlaků u Mříče způsobila podle inspekce chyba strojvůdce

foto Při srážce osobních vlaků u Mříče na Českokrumlovsku bylo 3. května 2018 zraněno 14 lidí. Čtyři z toho středně těžce, ostatní lehce. Mezi zraněnými byly i tři děti. Ve vlacích jelo přibližně 50 lidí a škoda činí zhruba šest milionů korun. Nehoda se stala na trati mezi Českými Budějovicemi a Černým Křížem v místě, kde je jednokolejný provoz.

České Budějovice - Srážku dvou vlaků u Mříče na Českokrumlovsku způsobila podle drážní inspekce chyba strojvedoucího. Při nehodě 3. května bylo zraněno 14 lidí. Jeden ze strojvedoucích projel návěstidlem, ačkoliv jeho souprava měla zůstat stát. ČTK to dnes řekl Martin Drápal z drážní inspekce. Při nehodě na jednokolejné trati byli čtyři lidi zraněni středně těžce, ostatní lehce.

"Došlo k selhání lidského faktoru. Jakoukoliv technickou závadu můžeme s největší pravděpodobností vyloučit," řekl Drápal. Dodal, že chybně vjel na trať vlak směřující z Volar do Českých Budějovic. "Podrobnější informace budou v závěrečné zprávě o nehodě, která bude hotova za několik měsíců," uvedl.

Čtyři středně těžce zraněné transportovali záchranáři letecky do nemocnice. Nikdo nebyl ohrožen na životě. Cestující většinou utrpěli pohmoždění hlavy nebo páteře. Mezi lehce zraněnými byly i tři děti.

Kvůli nehodě byla téměř celý den 3. května neprůjezdná železniční trať mezi Českými Budějovicemi a Černým Křížem. Ve vlacích jelo v době srážky přibližně 50 lidí a škoda na soupravách činila šest milionů korun, dalších 20.000 Kč pak jsou škody na trati. Spoje využívají většinou turisté, kteří cestují z Českých Budějovic do Českého Krumlova nebo k lipenské přehradě nebo na Šumavu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 17. října 2018

Očekáváme v 3:00 10°C

Celá předpověď