Srážku s autobusem u Horomeřic zavinila podle policie řidička auta

foto Záchranáři zasahovali 12. ledna navečer po srážce superbu (na snímku) s autobusem u Horoměřic nedaleko Prahy, při níž zemřeli tři lidé.

Horoměřice (u Prahy) - Za tragickou lednovou srážku autobusu a osobního vozu u Horoměřic mohla řidička auta, uvedla policie. Zemřeli tři lidé včetně řidičky Škody Superb, policisté proto případ odloží. ČTK dnes o ukončení a výsledcích vyšetřování informovala policejní mluvčí Marcela Pučelíková. Při havárii, která se stala 12.ledna, bylo zraněno 45 lidí.

Viníkem je podle policie řidička osobního automobilu, která z nezjištěných příčin vjela do protisměru, kde se její osobní vůz střetl s autobusem. Žena na místě zemřela, další dva mrtví byli z autobusu.

V autobuse zahynul řidič a jeden cestující. V autobuse cestovalo 57 lidí, 20 jich utrpělo těžká zranění.

Kdyby řidička přežila, policie by ji nyní stíhala pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. "Vzhledem k tomu, že řidička na místě zemřela, nelze zahájit trestní stíhání, a celý případ byl odložen," řekla Pučelíková.

Záchranáři tehdy rozvezli zraněné do traumacenter pražských nemocnic. Mezi zraněnými bylo 12 dětí a celkově převažovaly ženy. Záchranáři museli dva pacienty, z toho jedno dítě, uvést do umělého spánku, zajistit u nich dýchací cesty a napojit na umělou plicní ventilaci. Pražská záchranná služba uvedla, že šlo o největší dopravní nehodu autobusu, u níž zasahovala od 90. let minulého století.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je pátek 22. března 2019

Očekáváme v 1:00 5°C

Celá předpověď