Srážku aut na Orlickoústecku jeden člověk nepřežil, osm zraněných

foto Při nehodě u Týnišťka na Orlickoústecku zemřel 12. září 2019 jeden člověk. Dalších osm lidí se zranilo, dva těžce. Dvouleté dítě skončilo v nemocnici, mladou ženu odvezl vrtulník.

Ústí nad Orlicí - Na křižovatce u obce Týnišťko na Orlickoústecku se dnes srazila dvě osobní auta. Jeden člověk nehodu nepřežil, dalších osm lidí se zranilo, z toho dva těžce. Dvouleté dítě skončilo v nemocnici, mladou ženu se zraněním dolní poloviny těla transportoval vrtulník. Zranění ostatních šesti byla středně těžká, řekl ČTK mluvčí záchranné služby Aleš Malý. Frekventovaná silnice I/35 je uzavřená, mezi Jaroslaví a Vysokým Mýtem je objížďka, informovala policie.

"Na místě bylo celkem devět osob, z toho osm zraněných a z toho dvě děti. Jedna osoba na místě svému zranění podlehla," uvedli na twitteru hasiči Pardubického kraje.

Obě vozidla byla značky Volkswagen. V jednom jel 23letý řidič, který zemřel, s ním ve vozidle byla žena a dvě malé děti, záchranáři je rozvezli do nemocnic. Žena utrpěla zranění dolní poloviny těla, dvouleté dítě museli zachranáři napojit na plicní ventilaci. V druhém voze cestovalo pět mladých lidí kolem 20 let. Jejich zranění nebyla vážná.

"Co bylo příčinou, zjišťujeme. Jedno z vozidel možná jelo z vedlejší komunikace," řekl policejní mluvčí Eva Maturová.

Silnice 35 je alternativní trasou z Čech na Moravu k dálnici D1. Závažná dopravní nehoda se na téže silnici stala i ve středu. Po polední srážce kamionu s dodávkou u Holic na Pardubicku tam zemřel jeden z řidičů, silnice byla uzavřená zhruba sedm hodin.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je středa 26. února 2020

Očekáváme v 7:00 3°C

Celá předpověď