Správná řešení k maturitním testům zveřejní Cermat 8. června

foto Studenti Střední průmyslové školy v Ústí nad Labem se chystají 1. června 2020 na didaktický test státní maturity z matematiky.

Praha - Klíče správných řešení k maturitním testům, které se konaly od pondělí do dneška, zveřejní Cermat na svém webu 8. června. Jakékoli klíče řešení zveřejněné dříve nebudou oficiální a nemusí být správné. Na twitteru o tom dnes informovalo ministerstvo školství. Cermat, který státní maturity organizuje a opravuje, na svém webu zatím zveřejnil zadání didaktických testů z posledních dvou dnů. Výsledky svých testů se studenti dozví nejpozději 9. června, řekl ČTK mluvčí Cermatu Marek Lehečka.

"Oficiální klíče správných řešení didaktických testů společné části maturitní zkoušky budou zveřejněny 8. června na webových stránkách https://maturita.cermat.cz. Všechny ostatní klíče správných řešení zveřejněny před tímto datem nejsou oficiální a mohou obsahovat závažné chyby," uvedlo ministestvo na twitteru.

Testy státní maturity začaly v pondělí matematikou, francouzštinou a angličtinou. V úterý se konaly z češtiny, němčiny, ruštiny a španělštiny. Po ukončení testů v obou dnech Cermat na webu zveřejnil letošní zadání. Testy skládalo zhruba 68.000 maturantů, kteří se k maturitě přihlásili poprvé. Dnes dopoledne ještě zhruba pět procent maturantů dělalo těžší verzi testu z matematiky, která není součástí povinné maturity. K výsledkům této zkoušky přihlížejí některé vysoké školy u přijímání ke studiu.

Podle mluvčího Cermatu dostanou školy 8. června výsledky didaktických testů, které musí ředitelé nejpozději následující den předat maturantům. Od 10. června pak mohou začít maturity na úrovni škol společně s ústní částí státních maturit. Analýzu didaktických testů hodlá Cermat zveřejnit nejpozději v pondělí 22. června, uvedl Lehečka.

Termín maturit se letos kvůli pandemii koronaviru posunul. Původně se testy měly konat na začátku května. S ohledem na to, že se 11. března kvůli šíření koronaviru zavřely školy, nejsou letos výjimečně součástí maturit slohy z češtiny a cizích jazyků. Testy se konaly za zvýšených hygienických opatření k ochraně proti koronaviru. Podle ředitelů škol, které oslovila ČTK, se uskutečnily bez problémů. Odpovědi studentů odeslaly školy do Cermatu rovněž bez potíží.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je čtvrtek 25. února 2021

Očekáváme v 23:00 4°C

Celá předpověď