Správa železnic zřejmě urychlí několik projektů, upraví svůj plán

foto Zleva ministr dopravy Karel Havlíček a předseda vlády Andrej Babiš se 24. června 2020 zúčastnili kontrolního dne na stavbách, které realizuje Správa železnic na pražském hlavním nádraží. Kromě prodloužení severního podchodu je to rekonstrukce fasády a střechy historické Fantovy budovy a příprava kompletní opravy jejích interiérů včetně sálů.

Praha - Stát chce urychlit investice do železniční sítě, ještě letos by proto měla začít řada staveb plánovaných na příští roky. Chce tak využít navýšeného rozpočtu na dopravní stavby. Novinářům to dnes řekli premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Vláda nedávno navýšila rozpočet Správy železnic na 48 miliard Kč.

Zprava ministr dopravy Karel Havlíček, předseda vlády Andrej Babiš a generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda se 24. června 2020 zúčastnili kontrolního dne na stavbách, které realizuje Správa železnic na pražském hlavním nádraží. Kromě prodloužení severního podchodu je to rekonstrukce fasády a střechy historické Fantovy budovy a příprava kompletní opravy jejích interiérů včetně sálů. "Všechno, co je připraveno na investici, bychom měli začít realizovat," uvedl Babiš. Podle Havlíčka má stát na urychlení investic až extrémní množství zdrojů, které chce okamžitě využít. Železnice jsou podle ministra první na řadě, protože je u nich jednodušší situace než u dálničních staveb. Investice by se měly zaměřit nejen na rekonstrukce a stavby tratí a výpravních budov, ale také na zvýšení bezpečnosti. Zvláštní pozornost by měla být věnována například modernizací železničních přejezdů. Správa železnic proto upraví současný plán modernizací, o jeho aktualizaci by měl generální ředitel organizace Jiří Svoboda jednat s ministrem ve čtvrtek.

Vláda na jaře rozhodla o navýšení rozpočtu Správy železnic o zhruba čtyři miliardy na 48 miliard korun. Právě dopravní stavby by podle ní měly být tahounem ekonomiky po koronavirové krizi. Vedle Správy železnic dostalo o tři miliardy více i Ředitelství silnic a dálnic, jehož rozpočet nyní činí 55 miliard korun.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je čtvrtek 3. prosince 2020

Očekáváme v 21:00 -3°C

Celá předpověď