Sporem o Krtečka se musí zabývat NS, Milerová podala dovolání

foto Ilustrační foto - Vnučka výtvarníka Zdeňka Milera Karolína Milerová v soudní síni pražského vrchního soudu, který 25. března 2019 projednával odvolání ve sporu se správkyní umělcova díla Milenou Fischerovou o poskytování licencí k výrobě předmětů s Krtečkem.

Brno - Sporem o smlouvu, na jejímž základě poskytovala Karolína Milerová povolení k výrobě produktů s pohádkovou postavičkou Krtečka, se musí zabývat Nejvyšší soud (NS). Milerová se společností Little Mole podala dovolání proti pravomocnému verdiktu, podle kterého smlouva není platná, a Milerová tedy ke Krtečkovi nemá licenci ani právo udílet podlicence dalším výrobcům. Informaci z justiční databáze potvrdil ČTK mluvčí soudu Petr Tomíček.

Obě dovolání dorazila k Nejvyššímu soudu spolu se spisem během srpna. Zatím není rozhodnuto. Průměrná délka řízení v civilních sporech se pohybuje kolem 200 dní.

Pražské soudy pravomocně vyhověly správkyni dědictví Krtečkova autora Zdeňka Milera, právničce Mileně Fischerové. Dospěly k závěru, že obsah licenční smlouvy, kterou Milerová uzavřela se svým nemocným dědečkem v září 2011, není dostatečně určitý. Vnučka totiž v době podpisu smlouvy neznala počet a rozsah 375 licenčních kontraktů ke Krtečkovi, které byly uzavřeny dříve.

Milerová argumentovala mimo jiné tím, že obecnou formulaci v napadené smlouvě zvolil výtvarník záměrně, protože chtěl, aby jeho vnučka licenci získala v co nejširším rozsahu.

Společnost Little Mole k dnešku na svém webu stále uvádí, že je držitelem licence autorských práv k užití postaviček Krtka a jeho přátel a je oprávněna tato práva dále poskytovat třetím osobám.

Výtvarník, ilustrátor a režisér animovaných filmů Miler zemřel 30. listopadu 2011 ve věku 90 let.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je čtvrtek 9. července 2020

Očekáváme v 23:00 20°C

Celá předpověď