Společnost Suzuki Motor zahájí se start-upem SkyDrive výrobu létajících aut

foto Ilustrační foto - Létající auto Aircar poprvé absolvovalo let mezi dvěma mezinárodními letišti Světová premiéra příletu létajícího auta Aircar - poprvé na světe absolvuje létající auto let mezi dvěma mezinárodními letišti - z Nitry do Bratislavy. Na snímku létající auto Aircar po příletu z Nitry na Letiště Milana Rastislava Štefánika v Bratislavě 28. června 2021.

Létající auta jsou obdobou letadla se schopností strmého vzletu a přistání s pomocí několika rotorů. Vozidla jsou obvykle určena pro přepravu malého počtu osob, některé modely jsou vybaveny i pro použití na zemi. K vidění by měla být tato vozítka budoucnosti i na Expo 2025, píše agentura Kjódo.

Obě strany potvrdily, že start-up SkyDrive založí plně vlastněnou dceřinou společnost, která bude montovat vozidla v závodě skupiny Suzuki v prefektuře Šizuoka ve středním Japonsku. SkyDrive, kterou založili bývalí inženýři společnosti Toyota Motor v roce 2018, dále uvedla, že chce svá létající vozidla využít na světové výstavě v Ósace v roce 2025.

Oznámení o společném postupu přišlo den poté, co SkyDrive představil na pařížském leteckém veletrhu plán změnit konstrukci svého vyvíjeného vozidla tak, aby mohlo přepravovat tři osoby místo dvou.

Nový design, který má celkovou délku asi 13 metrů a výšku tři metry, prodlouží maximální dolet ze současných 10 km na přibližně 15 km.

Společnosti SkyDrive a Suzuki oznámily plány v oblasti létajících vozidel už loni v březnu, ale o podrobnostech spolupráce se dosud jednalo. Automobilka poté v září uvedla, že ve start-upu získala nezveřejněný podíl.

Létající automobily jsou jedním z nejrychleji rostoucích segmentů v oblasti mobility. Stalo se pravidlem, že společnosti jako Toyota a Japan Airlines Co. vstupují na trh prostřednictvím start-upů, které mají vývojové kapacity.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 19:00 13°C

Celá předpověď