Spilková ovládla Irish Open a slaví druhý titul na Ladies European Tour

foto Golfový turnaj žen Tipsport Czech Ladies Open evropského okruhu Ladies European Tour, 26. června 2022, Beroun. Klára Spilková.

County Clare (Irsko) - Česká golfová jednička Klára Spilková vyhrála Irish Open a vybojovala druhý triumf na nejvyšším kontinentálním okruhu Ladies European Tour (LET) v kariéře. Sedmadvacetiletá profesionálka zvítězila v dodatečném rozstřelu tří hráček na první přidané jamce. Po čtyřech kolech v County Clare se s ní dělily o vedení se skóre -14 severské protihráčky Ursula Wikströmová z Finska a Nicole Broch Estrupová z Dánska.

Spilková se v Irsku dočkala prvenství na LET po pěti letech. V dubnu 2017 získala titul v Rabatu. Český golf slaví na elitním okruhu letos už druhé vítězství, na konci června zvítězila na domácím turnaji v Berouně Jana Melichová, Spilková se tam podělila o druhé místo.

Spilková se od počátku vyrovnaného turnaje držela v první desítce pořadí, podle představ se jí nevydařil jen třetí hrací den, kdy po předchozích výkonech 66 a 68 ran zahrála 73 úderů. Z top ten ale nevypadla a do posledního kola šla z děleného osmého místa se ztrátou dvou ran na vedení. V závěrečném dnu zahrála na prvních pěti jamkách dvě bogey, ale k jednomu birdie z úvodu kola ve zbytku turnaje přidala dalších šest, včetně dvou na závěrečných třech jamkách.

"Snažila jsem se zůstat trpělivá, protože jsem pořád hrála dobře. Stále jsem si věřila. V poslední době hraju velmi dobře, takže jsem si říkala, že můžu vyhrát," řekla Spilková v televizním rozhovoru. Ve finálovém kole se blýskla na předposlední jamce skvělou přihrávkou přímo z vody, na kterou si sundala boty. "To byla asi nejlepší jamka nahoru dolů v mém životě," podotkla s úsměvem.

Když dohrála, ocitla se v samostatném vedení, ale dotáhly se na ni obě Seveřanky. Play off na pětiparové 18. jamce však zvládla Spilková jako jediná s birdie a slavila na turnaji s dotací 400.000 eur triumf. Ze čtyř letošních startů na LET neskončila hůře než desátá. Po Berouně ještě v červnu v Berlíně top ten uzavřela a minulý týden v Deauville ve Francii se podělila o osmou pozici.

Tereza Melecká obsadila v Irsku 61. místo se skóre +3. Cutem prošla v Irsku i Melichová, jež ale poté z turnaje kvůli rodinné tragédii odstoupila.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je pondělí 30. ledna 2023

Očekáváme v 9:00 2°C

Celá předpověď