SPD vyzvala své příznivce k účasti ve volbě a k hlasu pro Zemana

foto Ilustrační foto - Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura vystoupil 9. prosince v Praze na celostátní konferenci hnutí, vpravo je prezident Miloš Zeman, který byl hostem konference.

Praha - Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) dnes vyzvalo své členy a příznivce k účasti v prezidentských volbách, zároveň jim doporučilo, aby hlasovali pro úřadujícího prezidenta Miloše Zemana. Předseda hnutí Tomio Okamura už ve středu oznámil, že sám Zemana volit bude, podle něj má ze všech kandidátů nejblíže k postojům SPD.

"Je nutné volit kandidáta, který nejvíce hájí zájmy občanů ČR, je pro přímou demokracii, odmítá ilegální imigraci, vystupuje nesmiřitelně proti nebezpečí islámského terorismu a jeho názory na zahraniční politiku se nejvíce shodují s programem SPD," uvedlo hnutí ve výzvě k příznivcům.

Okamura ve středu uvedl, že Zeman je jediný kandidát s reálnou šancí na úspěch ve volbách, který zastává názory blízké SPD. O sbližování Zemana s Okamurovou stranou se mluvilo už v minulosti. Loni prezident vystoupil na sjezdu SPD, když se předtím ve stejném roce neúčastnil vrcholného zasedání žádné jiné strany.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je čtvrtek 18. října 2018

Očekáváme v 13:00 18°C

Celá předpověď