2. ligové kolo: Sparta deklasovala Liberec, Boleslav porazila Jablonec

foto Utkání 2. kola první fotbalové ligy: Slovan Liberec - Sparta Praha, 31. července 2021 v Liberci. Hráči Sparty se radují z druhého gólu.

Praha - Fotbalisté Sparty rozstříleli Liberec na jeho hřišti 5:0 a také ve druhém kole první ligy naplno bodovali. Mladá Boleslav doma vyhrála nad Jabloncem hladce 3:0. Nováček z Hradec Králové remizoval v Karviné 1:1. Olomouc na vlastním stadionu porazila Pardubice 3:2.

Spartu ve 25. minutě poslala do vedení letní posila ze Slovanu Jakub Pešek. Liberečtí od 52. minuty hráli bez vyloučeného Theodora Gebre Selassieho. Pražané v přesilovce v rozmezí 62. až 79. minuty čtyřikrát udeřili. Nejprve se prosadili střídající Adamové Hložek s Karabcem, který proměnil penaltu. Čtvrtou trefu přidal Ladislav Krejčí starší a konečné skóre stanovil střídající Filip Souček.

Letenští se ideálně naladili na úterní úvodní duel 3. předkola Ligy mistrů s Monakem. Naopak Severočeši jsou po dvou kolech bez bodu a vstřeleného gólu, se Slováckem minulý týden doma prohráli 0:1.

Mladoboleslavští rozhodli už v úvodní čtvrthodině, kdy se trefily letní akvizice Daniel Fila a Milan Škoda, jenž se prosadil i v 79. minutě. Středočeský celek si po úvodní porážce v Plzni připsal premiérové body v sezoně, naopak Jablonec před čtvrtečním prvním duelem 3. předkola Evropské ligy se Celticem Glasgow nenavázal na úvodní vítězství nad Ostravou.

Olomouc v osmé minutě poslal do vedení Michal Vepřek, po vyrovnání Martina Tomla vrátil Sigmě těsně před pauzou vedení Pavel Zifčák opět po rohu. Ve druhém poločase nejprve zvýšil Martin Hála a poslední slovo měl v 77. minutě hostující Tomáš Solil. Všechny tři olomoucké branky připravil Slovák Juraj Chvátal. Svěřenci trenéra Václava Jílka na svém stadionu zvítězili po sedmi ligových zápasech a v sezoně poprvé bodovali. Pardubice mají na kontě bod.

Hradec Králové v Karviné začal lépe a hned v páté minutě otevřel skóre Pavel Dvořák. O vyrovnání se ještě v úvodním poločase postaral Estonec Vlasij Sinjavskij. Východočeši měli hlavně po změně stran více šancí, ale stav se už nezměnil a oba týmy si připsaly druhou remízu v nové sezoně. "Votroci" na třetí pokus v nejvyšší soutěži se slezským soupeřem bodovali.

Mistrovská Slavia už v pátek zvítězila v Teplicích 3:1. V neděli Ostrava přivítá Zlín, Slovácko změří síly s Českými Budějovicemi a Bohemians 1905 doma vyzve Plzeň.

Statistika sobotních zápasů 2. ligového kola:

FK Mladá Boleslav - FK Jablonec 3:0 (2:0)

Branky: 14. a 79. Škoda, 11. Fila. Rozhodčí: Zelinka - Paták, Kotalík - Hocek (video). ŽK: Douděra - Kratochvíl, Pilař. Diváci: 2471.

Sigma Olomouc - FK Pardubice 3:2 (2:1)

Branky: 8. Vepřek, 45. Zifčák, 52. Hála - 20. Toml, 77. Solil. Rozhodčí: Klíma - Antoníček, Dresler - Julínek (video). ŽK: Beran, Cadu (oba Pardubice). Diváci: 2465 (omezený počet).

MFK Karviná - FC Hradec Králové 1:1 (1:1)

Branky: 25. Sinjavskij - 5. Dvořák. Rozhodčí: Cieslar - Kotík, Podaný - Proske (video). ŽK: Tavares - Klíma, Prekop, Urma, Koubek (trenér). Diváci: 2053.

Slovan Liberec - Sparta Praha 0:5 (0:1)

Branky: 25. Pešek, 62. Hložek, 66. Karabec z pen., 70. Ladislav Krejčí I, 79. Souček. Rozhodčí: Berka - Mokrusch, Vlček - Pechanec (video). ŽK: Gebre Selassie, Chaluš. ČK: 54. Gebre Selassie (všichni Liberec). Diváci: 5000 (omezený počet).

1. Sparta 2 2 0 0 8:2 6
2. Slavia 2 2 0 0 4:1 6
3. Mladá Boleslav 2 1 0 1 4:2 3
4. Plzeň 1 1 0 0 2:1 3
5. České Budějovice 1 1 0 0 1:0 3
Slovácko 1 1 0 0 1:0 3
7. Olomouc 2 1 0 1 5:5 3
8. Jablonec nad Nisou 2 1 0 1 1:3 3