Sparťan Tomášek podle disciplinárky po Gulašově faulu nesimuloval

foto Ilustrační foto - Utkání semifinále play off hokejové extraligy - 2. zápas: HC Sparta Praha - HC Motor České Budějovice 4. dubna 2022 v Praze. David Tomášek ze Sparty (vpravo) a Petr Šenkeřík z Budějovic.

Praha - Sparťanský útočník David Tomášek podle předsedy disciplinární komise extraligy Viktora Ujčíka po faulu kapitána Českých Budějovic Milan Gulaše ve čtvrtečním třetím semifinále extraligy na jihu Čech nesimuloval. Podnět k přezkoumání situace mu dali zástupci Motoru, Ujčík ale řízení zastavil.

Gulaš byl za nedovolený zákrok vyloučen v čase 55:25 za stavu 2:0 pro České Budějovice na pět minut a do konce utkání. Sparta si dvěma góly v dlouhé přesilovce vynutila prodloužení a v něm v čase 71:55 rozhodl o její výhře 3:2 druhým gólem v utkání Filip Chlapík po Tomáškově vyhraném vhazování. Gulaš dostal od disciplinárky trest na jeden zápas a pokutu ve výši deseti procent základního měsíčního příjmu.

Vedení Motoru trest rozporovalo a podalo podnět na Tomáška. "Hráč byl holí drženou v obou rukách zasažen do obličejové části hlavy a namítaného přestupku (nafilmovaný pád nebo přehrávání) se nedopustil. K závěru, že by se pokusil předstíráním zásahu ovlivnit úsudek rozhodčích, nelze dospět ani na základě záběru zaslaného navrhovatelem," uvedl Ujčík v tiskové zprávě.

Motor v pátek vyhrál nad Spartou 3:1 a snížil v sérii hrané na čtyři vítězství na 1:3 na zápasy. Souboj bude pokračovat v pondělí od 18:30 v pražské O2 areně a vítěz ve finále vyzve mistrovský Třinec.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je čtvrtek 30. března 2023

Očekáváme v 9:00 12°C

Celá předpověď