Sparta v přípravě podlehla Budějovicím, Ostrava zdolala Líšeň

foto Hráči Ostravy se radují z vítězství.

Praha - Fotbalisté pražské Sparty prohráli přípravné utkání s Českými Budějovicemi 0:1. Generálka před startem jarní části první ligy se v tréninkovém areálu Sparty na Strahově hrála nezvykle na 3x40 minut. Ostrava zdolala druholigovou Líšeň 2:0.

Největší akci Pražanů měl v 74. minutě střídající Libor Kozák. Jednatřicetiletý útočník však pokutový kop neproměnil a neprosadil se ani z dorážky. Na druhé straně v závěru druhého dějství překonal Patrik Brandner vyběhnutého gólmana Milana Heču, domácí stoper David Lischka však zakopl míč do zámezí.

Vítězství zajistil Jihočechům ve 119. minutě Matej Mršič, který si v šestnáctce přehodil míč z levačky na pravačku a zakončením k tyči překonal brankáře Dominika Holce. Zatímco Letenští odehráli předtím v přípravě dvojutkání s druholigovou Chrudimí, které vyhráli 6:0 a 2:0, pro Dynamo to byl jediný duel v zimní přestávce.

Ostrava rozhodla o výhře nad druhým celkem druhé ligy Líšní v úvodním poločase. V 15. minutě se zblízka prosadil hlavou Jakub Pokorný a o 11 minut později zvýšil střelou z vápna David Buchta.