Plzeň remizovala v Teplicích, Sparta doma porazila Ostravu

foto Utkání 6. kola první fotbalové ligy: AC Sparta Praha - FC Baník Ostrava, 18. srpna 2019 v Praze. Martin Hašek (vlevo) ze Sparty hlavou překonává Viktora Budínského v brance Ostravy.

Praha - Fotbalisté Plzně v šestém ligovém kole remizovali 1:1 v Teplicích a v nejvyšší soutěži potřetí za sebou nevyhráli. Sparta porazila Ostravu 2:0 a zabrala po sérii tří soutěžních zápasů bez vítězství. Doma uspěl také Jablonec, který po triumfu 2:1 nad Mladou Boleslaví drží v tabulce druhé místo o tři body za mistrovskou Slavií.

Plzeň v Teplicích poslal do vedení v 37. minutě Lukáš Kalvach krásnou střelou z přímého kopu. Domácí si poté vytvořili několik šancí a bývalý hráč Viktorie Jakub Hora v 83. minutě rozhodl o dělbě bodů. Svěřenci Pavla Vrby, kteří ve čtvrtek vypadli ve 3. předkole Evropské ligy s Antverpami, mají na vedoucí Slavii pětibodové manko.

Sparta o vítězství nad Ostravou rozhodla už v prvním poločase, kdy se dvakrát prosadil Martin Hašek. Hosté také několikrát zahrozili, Václav Procházka trefil brankovou konstrukci. Pražané si částečně spravili chuť po vyřazení ve 3. předkole Evropské ligy s Trabzonsporem. Letenský tým v nejvyšší soutěži porazil Baník počtvrté za sebou a v sedmém z posledních osmi utkání.

Jablonec ve 22. minutě otevřel skóre díky brance Vladimira Jovoviče a pojistku přidal v 65. minutě Martin Doležal. V závěru už jen snížil Tomáš Ladra. Mužstvo trenéra Petra Rady doma v lize zvítězilo podesáté za sebou a Boleslav v nejvyšší soutěži zdolalo teprve podruhé z posledních deseti zápasů. Středočeši utrpěli další ránu po čtvrtečním konci ve 3. předkole Evropské ligy s rumunským FCSB.

Liberec vyhrál na hřišti poslední Karviné 1:0, přestože zápas dohrával bez dvou vyloučených fotbalistů. Slovan vedl od 18. minuty gólem Jakuba Peška, hosty pak podržel brankář Filip Nguyen, kterému také pomohlo břevno. Oscar byl vyloučen v 68. minutě po druhé žluté kartě, Kamso Mara dostal červenou kartu v nastavení. Liberec ale náskok udržel, v lize zabral po sérii čtyř porážek a opustil předposlední místo, naopak Slezané dál čekají na premiérové vítězství v sezoně a mají na kontě jen dva body.

V sobotu Slovácko vyhrálo doma nad Příbramí 2:0, středočeského soupeře v nejvyšší soutěži zdolalo poosmé za sebou a je v tabulce třetí. Opava doma podlehla Zlínu 0:3 a nebodovala počtvrté v řadě. "Ševci" venku uspěli po šňůře osmi ligových porážek. Bohemians 1905 v Ďolíčku po obratu přehráli Olomouc 3:2, vedoucí Slavia v pátek zvítězila na stadionu nováčka Českých Budějovic 3:0.

Statistika nedělních zápasů 6. ligového kola:

--------

Sparta Praha - Baník Ostrava 2:0 (2:0)

Branky: 10. a 39. Hašek. Rozhodčí: Ginzel - Flimmel, Novák - Machálek (video). ŽK: Kozák - Procházka, Smola, Fillo, Azevedo. Diváci: 14.123.

FK Jablonec - FK Mladá Boleslav 2:1 (1:0)

Branky: 22. Jovovič, 65. Doležal - 80. Ladra. Rozhodčí: T. Klíma - Blažej, Caletka. ŽK: Chramosta - Bucha, Křapka. Diváci: 3053.

MFK Karviná - Slovan Liberec 0:1 (0:1)

Branka: 18. Pešek. Rozhodčí: Adámková - Mokrusch, Hájek. ŽK: Rundič, Janečka - Oscar, Mikula, Nguyen. ČK: 68. Oscar, 90.+3 Mara (oba Liberec). Diváci: 2960.

FK Teplice - Viktoria Plzeň 1:1 (0:1)

Branky: 83. Hora - 37. Kalvach. Rozhodčí: Berka - Kubr, Kříž - Orel (video). ŽK: Kodeš, J. Mareš - Brabec, Hloušek, Krmenčík, Mihálik. Diváci: 5241.

1. Slavia 6 5 1 0 11:1 16
2. Jablonec 6 4 1 1 13:5 13
3. Slovácko 6 4 0 2 7:8 12
4. Plzeň 6 3 2 1 9:7 11
5. Sparta 6 3 1 2 12:8 10
6. Zlín 6 3 0 3 6:4 9
7. Mladá Boleslav 5 3 0 2 10:9 9
8. Ostrava 6 3 0 3 9:8 9