Sparta nasadila na úvod Tipsport ligy béčko a remizovala 1:1

foto Ilustrační foto - Na snímku je záložník Lukáš Vácha.

Mladá Boleslav - Zimní fotbalová Tipsport liga začala remízou Sparty s Varnsdorfem 1:1. Pražané nasadili do úvodního utkání skupiny B v Mladé Boleslavi "béčko" a nad druholigovým soupeřem dlouho vedli od 15. minuty, kdy se z přímého kopu prosadil bývalý reprezentant Lukáš Vácha. V poslední minutě ale srovnal z penalty David Breda.

Sparta hraje tradiční zimní přípravný turnaj poprvé od roku 1999, do jednotlivých zápasů ale bude nasazovat spíše mladší hráče pod vedením trenéra třetiligové rezervy Václava Kotala. Dalšími soupeři Pražanů ve skupině budou domácí Mladá Boleslav a Hradec Králové.

Tipsport ligu hraje tradičně 16 mužstev rozdělených do čtyř čtyřčlenných skupin. Na základní fázi volně naváže turnaj čtyř celků Malta Cup, na kterém se představí druholigové Brno jako loňský vítěz, Ostrava coby nejlepší tým předchozího ročníku základních skupin, Mladá Boleslav a Dunajská Streda.