Liberec ukončil sezonu Spartě, Olomouc má postupový mečbol

foto Předkolo play off hokejové extraligy - 3. zápas: HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec, 9. března 2018 v Praze. Autor čtvrtého gólu Liberce Jaroslav Vlach (vpravo) se raduje se spoluhráči Petrem Jelínkem a Michalem Bulířem.

Praha - Hokejisté Liberce porazili Spartu i ve třetím utkání předkola, v Praze vyhráli 4:1 a postoupili do čtvrtfinále Generali play off Tipsport extraligy v nejkratší možné době po vítězství v sérii 3:0 na zápasy. V boji o semifinále narazí Bílí Tygři na druhý tým základní části Hradec Králové.

Pro Spartu celkově nepovedená sezona, do níž Pražané vstupovali jako jeden z hlavních favoritů na titul, končí. Po loňském zklamání v podobě vyřazení ve čtvrtfinále obsadí v konečném účtování desátou příčku, která jim patřila i po dlouhodobé části. Dnes protáhl klub sérii porážek ve vyřazovací části už na deset.

Ve druhé sérii předkola vyhrála Olomouc na ledě Zlína 2:1 a vybojovala si první mečbol. Domácí sice vedli, ale hosté ve druhé třetině v oslabení vyrovnali a ve 43. minutě utkání rozhodl v přesilové hře Miroslav Holec. Moravský souboj bude pokračovat v sobotu opět ve Zlíně.

Ve skupině o umístění na 11. až 14. místě porazila Jihlava doma Chomutov 3:1 a udržela si šanci na vyhnutí se baráži. Čtyři kola před koncem nadstavbové části ztrácí třináctá Dukla devět bodů na dvanáctý Chomutov. Ve druhém zápase prohrál Litvínov, který je již jistým účastníkem baráže, s Mladou Boleslaví 2:3 v prodloužení. Verva přitom vedla 2:0, poté ale třikrát inkasovala v oslabení.

Předkolo play off hokejové extraligy - 3. zápasy:

--------

Aukro Berani Zlín - HC Olomouc 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Sedláček (Klhůfek, Žižka) - 32. Ostřížek, 43. Holec (Herman, Jergl). Rozhodčí: Pešina, Hradil - Gebauer, Zíka. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:1. V oslavení: 0:1. Diváci: 4683. Stav série: 1:2.

HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 1:4 (0:0, 0:0, 1:4)

Branky a nahrávky: 54. Říčka (J. Mikuš, Pech) - 43. Lakatoš (J. Vlach), 49. P. Jelínek (Ševc, Pyrochta), 54. Filippi, 59. J. Vlach (P. Jelínek, Jánošík). Rozhodčí: Hejduk, Pražák - J. Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:6. Bez využití. Diváci: 10.575. Konečný stav série: 0:3.

Zápasy 2. kola skupiny o umístění v extralize:

--------

HC Dukla Jihlava - Piráti Chomutov 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 15. Rabbit (Hamill, Diviš), 42. Skořepa, 46. Jiránek (De la Rose, Čachotský) - 31. Chrpa (Vantuch). Rozhodčí: Kubičík, Pavlovič - D. Hynek, Pešek. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 2768.

HC Verva Litvínov - BK Mladá Boleslav 2:3 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Válek (Jícha), 8. Řehoř (Marek Růžička, Čutta) - 22. Urban (Kotvan, Flynn), 45. Nahodil (L. Pabiška, Kurka), 63. Valský (Nahodil, Říha). Rozhodčí: Kika, Úlehla - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 4:4, navíc V. Hübl (Litvínov) 5 min. a do konce utkání, Pacovský (M. Boleslav) 10 min. a do konce utkání. Využití: 0:3. Diváci: 2276.

1. Mladá Boleslav 54 16 7 8 23 126:142 70
2. Chomutov 54 13 10 10 21 136:162 69
3. Jihlava 54 13 7 7 27 110:145 60
4. Litvínov 54 10 8 7 29 124:174 53

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK