Španělský soud vydal předběžné opatření, jež zakazuje trestat superligové kluby

foto Fotbal. Ilustrační foto.

Madrid - Španělský obchodní soud vydal předběžné opatření, jež zakazuje fotbalovým federacím FIFA a UEFA bránit 12 velkoklubům v založení superligy. Uvedla to agentura Reuters. Není nicméně jasné, jaké pravomoci má madridský soud, jenž řeší obchodní spory, na mezinárodní fotbalové federace sídlící ve Švýcarsku.

Soud v nařízení uvedl, že FIFA, UEFA a všechny její přidružené fotbalové federace nesmějí přijmout "žádné opatření, které zakazuje, omezuje, limituje či jakýmkoli způsobem podmiňuje" vytvoření superligy.

Lídrem nového projektu je prezident Realu Madrid Florentino Pérez a společnost, jež by měla soutěž řídit, má ve španělské metropoli sídlo. Proto se společnost obrátila na španělský soud, aby zabránil zastřešujícím fotbalovým organizacím podnikat proti nové lize kroky. Soud svým opatřením zablokoval FIFA a UEFA minimálně na dobu trvání soudního řízení.

Světová federace FIFA a evropská unie UEFA po oznámení vzniku superligy uvedly, že na 12 zakládajících klubů a jejich hráče uvalí sankce. Klubům hrozí vyřazením z domácích soutěží i z letošní Ligy mistrů, hráčům zákazem reprezentovat na vrcholných turnajích.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je čtvrtek 13. května 2021

Očekáváme v 19:00 11°C

Celá předpověď