Španělská Renfe jedná o převzetí poloviny společnosti Leo Express

foto Modernizovaná vlaková jednotka Alstom dopravce Leo Express.

Madrid/Praha - Španělské státní dráhy Renfe Operadora jednají o převzetí podílu 50 procent ve společnosti Leo Express. S odkazem na španělský deník El País o tom dnes informoval server Zdopravy.cz. Hodnotu transakce ani časovou perspektivu média neuvádí.

Španělská společnost, která vyjma své domovské země působí například ve Spojených státech a Saúdské Arábii, chce expandovat v Evropě. Server Zdopravy.cz připomíná, že český dopravce má licence pro provoz na Slovensku, v Německu a Polsku.

Renfe si v prosinci najala poradenskou společnost PwC, aby analyzovala možnosti růstu v zahraničí. Zmíněná firma se zabývala i možností získat podíl v Leo Express. Španělské státní dráhy se dále mimo jiné podílí na projektu Rail Baltica. Ten má do roku 2026 spojit Varšavu a Tallinn.

Leo Express je soukromý železniční a autobuový dopravce, společnost v roce 2010 založil podnikatel Leoš Novotný. Před pandemií covidu-19, v roce 2019 celá skupina zaznamenala v zisk 150 milionů Kč. Kladné hospodaření vykázala i v roce 2018. Obrat jí předloni vzrostl zhruba o čtvrtinu na téměř 1,1 miliardy korun.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je pondělí 12. dubna 2021

Očekáváme v 7:00 5°C

Celá předpověď