Španěl nabízel pronájem svých psů za dvě eura, aby lidé mohli ven

foto Žena během slunečného poačasí relaxuje na balkoně obytného domu ve španělské Viktorii 19. března 2020.

Madrid - Policie ve městě La Coruňa na severozápadě Španělska podala stížnost k místním úřadům na člověka, který nabízel prostřednictvím sociálních sítí pronájem svých psů lidem na procházky. Informoval o tom dnes deník El Periódico. Ve Španělsku je totiž během nouzového stavu vyhlášeného vládou kvůli koronavirové pandemii zakázáno až na výjimky vycházet z domu, venčení psů je ale povoleno.

Policie zjistila, že jistý člověk na sociálních sítích nabízel svých pět psů různých ras na venčení za dvě eura (asi 56 Kč) na hodinu. V této činnosti pokračoval i poté, co ho policie upozornila, že porušuje pravidla nouzového stavu. Ve Španělsku se v těchto dnech kvůli koronaviru nesmí ani s dětmi ven, vycházet se ale může na nákup potravin a léků či do práce.

Španělský ministr vnitra Fernando Grande-Marlaska dnes znovu upozornil, že lidem hrozí za porušení omezeného pohybu stíhání.

Například už minulý týden udělil soud na Kanárských ostrovech dvěma lidem pokuty 480 eur (asi 13.000 Kč) a 360 eur (10.000 eur) za to, že byli na ulici za jiným účelem, než povolují pravidla nouzového stavu. Soudy mohou ve Španělsku pro tyto případy použít několik zákonů, na jejichž základě mohou udělit podle televize RTVE v opakovaných a výjimečných případech obecného ohrožení až 600.000 eur (přes 16 milionů korun) pokuty nebo rok vězení.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je úterý 2. června 2020

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď