Southampton vyhrál v anglické lize již poosmé venku

foto James Ward-Prowse ze Southamptonu se raduje ze třetí branky svého týmu v utkání proti Watfordu.

Londýn - Fotbalisté Southamptonu odčinili čtvrteční prohru s Arsenalem a v utkání anglické ligy na hřišti Watfordu zvítězili 3:1. Dva góly vstřelil Danny Ings, který je s 18 brankami druhým nejlepším střelcem soutěže.

V 16. minutě si Ings navedl míč na střed a ranou po zemi na zadní tyč skóroval. Po přestávce využil chybné rozehrávky domácího brankáře Bena Fostera a zvýšil.

V 79. minutě Watfordu svitla naděje, centr si do vlastní branky srazil stoper Jan Bednarek. Hosté odmítli vyrovnání už tři minuty poté, skóre uzavřel trefou z přímého volného kopu James Ward-Prowse. Southampton vyhrál v této sezoně Premier League venku již poosmé a překonal klubový rekord. Doma přitom uhrál pouze čtyři vítězství.

Watfordu chyběli Andre Gray, Nathaniel Chalobah a Domingos Quina, kteří podle britských médií porušili opatření proti šíření koronaviru. Gray doma uspořádal narozeninovou oslavu, na které byl také Quina. Klub v prohlášení uvedl, že nezařadil tuto trojici do nominace na zápas preventivně.

Anglická fotbalová liga - 32. kolo:

Watford - Southampton 1:3 (79. vlastní Bednarek - 16. a 70. Ings, 82. Ward-Prowse).

1. Liverpool 31 28 2 1 70:21 86
2. Manchester City 31 20 3 8 77:33 63
3. Leicester 31 16 7 8 59:29 55
4. Chelsea 31 16 6 9 55:41 54
5. Wolverhampton 32 13 13 6 45:34 52
6. Manchester United 31 13 10 8 48:31 49
7. Tottenham 31 12 9 10 50:41 45
8. Sheffield United 31 11 11 9 30:31 44