Crystal Palace a Burnley zvládly záchranářské bitvy

foto Fotbalista Crystal Palace Martin Kelly (vlevo) a Miguel Almiro z Newcastlu v utkání anglické ligy.

Londýn - Fotbalisté Burnley vyhráli v 33. kole anglické ligy v Bournemouthu 3:1 a přiblížili se záchraně v soutěži. Český útočník Matěj Vydra zůstal celý zápas na lavičce náhradníků vítězného týmu.

Fotogalerie

Bournemouth v zápase rychle vedl po Barnesově nešťastné hlavičce do vlastní sítě, Burnley ale skóre otočilo po trefách Wooda a Westwooda, jejichž branky dělilo pouhých 139 vteřin. Po změně stran přidal třetí gól Barnes a pojistil svému týmu pět kol před koncem osmibodový náskok na sestupové příčky.

Jediný přesný zásah v utkání Newcastlu s Crystalem Palace si připsal v 81. minutě z pokutového kopu kapitán londýnského celku Milivojevič. Srbský záložník proměnil desátou penaltu v sezoně a už jen jednu trefu ztrácí na penaltový rekord Andyho Johnsona z ročníku 2004/05.

Crystal Palace má náskok jedenáct bodů na záchranu. Newcastle dělí od sestupu sedm bodů.

Fotbalista Huddersfieldu Jonathan Hogg (vlevo) a James Maddison z Leicesteru v utkání anglické ligy. Již jistý sestupující Huddersfield podlehl na svém hřišti rozjetému Leicesteru 1:4. "Lišky" vyhrály čtvrtý zápas v řadě, dvěma góly se na tom podílel nejlepší střelec týmu Vardy. Třetí branku v sezoně střelou z přímého kopu si připsal jeho spoluhráč Maddison.

Liverpool v pátek zdolal díky dvěma gólům ze závěru zápasu Southampton 3:1 a v boji o anglický titul se opět dostal před obhájce z Manchesteru City. Po utkání 33. kola mají svěřenci trenéra Jürgena Kloppa v čele tabulky dvoubodový náskok, jejich rival ale má zápas k dobru.

Fotbalista Liverpoolu Muhammad Salah (vlevo) a Ryan Bertrand z Southamptonu v utkání anglické ligy. Přestože Liverpool byl před vzájemným utkáním druhý a Southampton až šestnáctý, aktuální formu měli oba soupeři podobnou. Oba vyhráli tři z posledních čtyř zápasů.

Do vedení se v 9. minutě nečekaně dostal domácí celek, když se Long po Höjbjergově hlavičce zjevil osamocený na malém vápně a brankáři Alissonovi nedal šanci. Favorizovaným hostům se povedlo do poločasu vyrovnat, když obléhání branky ukončila Keitova hlavička.

Po změně stran Southampton obětavě bránil, ale Liverpool stupňoval tlak a vítězného gólu se dočkal deset minut před koncem po Salahově bleskovém protiútoku. Sólo egyptského útočníka od půlicí čáry nedokázala zastavit ani trojice obránců. Vítězství hostů pak ještě pojistil Henderson.

Anglická fotbalová liga - 33. kolo:

Southampton - Liverpool 1:3 (9. Long - 36. Keita, 80. Salah, 86. Henderson), Bournemouth - Burnley 1:3 (4. vlastní Barnes - 18. Wood, 20. Westwood, 56. Barnes), Huddersfield - Leicester 1:4 (52. Mooy z pen. - 48. a 84. z pen. Vardy, 24. Tielemans, 79. Maddison), Newcastle - Crystal Palace 0:1 (81. Milivojevič z pen.).

1. Liverpool 33 25 7 1 75:20 82
2. Manchester City 32 26 2 4 83:21 80
3. Tottenham 32 21 1 10 60:34 64
4. Arsenal 31 19 6 6 65:39 63
5. Chelsea 32 19 6 7 55:34 63
6. Manchester United 32 18 7 7 61:43 61
7. Leicester 33 14 5 14 46:44 47
8. Wolverhampton 32 13 8 11 40:39 47