Soutěž škol samby v Riu vyhrála již podvacáté Mangueira

foto Karneval v brazilském Riu de Janeiro. Na snímku členové skupiny Mangueira.

Rio de Janeiro - Soutěž škol samby, která je tradiční součástí karnevalu v brazilském městě Rio de Janeiro, letos vyhrála Mangueira, jež tak získala již svůj dvacátý titul. Škola vzdala ve svém představení hold mimo jiné populární radní Ria Marielle Francové, která bojovala za práva menšin a proti policejní brutalitě a která byla loni v březnu zavražděna. Informovala o tom agentura AP.

Fotogalerie

Soutěž škol samby v brazilském Riu de Janeiro. Na snímku je fotografie radní Ria Marielle Francové, které vzdala hold vítězná škola samby Mangueira. Tématem vystoupení Mangueiry byli hrdinové, mezi které škola zařadila kromě Francové také miliony černochů, kteří byli na americký kontinent přivlečeni jako otroci, ale i domorodé obyvatele Brazílie. Vražda radní Marielly Francové dosud nebyla vyjasněna.

Mangueira, která byla založena v roce 1928, svůj dosud poslední triumf zaznamenala v roce 2016. Nyní se prosadila v konkurenci čtrnácti dalších škol.

Karneval v brazilském Riu de Janeiro. Na snímku jeden z členů skupiny Mangueira. Školy samby jsou hodnoceny v deseti kategoriích, od kvality bubeníků po krásu kostýmů. Šest nejlepších škol se pak představí ještě na závěrečném vystoupení v sobotu.

Za několik týdnů se začnou školy samby připravovat na karneval v roce 2020. Starosta Ria Marcelo Crivella, který je evangelickým biskupem a veselí označuje za necudné, už v minulosti snížil příspěvek na karneval z městské kasy. Nyní řekl, že by měl být už v příštím roce karneval financován z čistě soukromých prostředků.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je sobota 24. srpna 2019

Očekáváme v 19:00 24°C

Celá předpověď