Soul a Washington uspořádaly cvičení vzdušných sil, nasadily bombardér B-1B

foto Ilustrační foto - Jihokorejské a americké vzdušné síly uspořádaly společné vojenské cvičení, do kterého se zapojily i nadzvukové bombardéry B-1B (uprostřed). Doprovází je stíhačky F-35 a F-16. 17. listopadu 2022.

Soul - Jihokorejské a americké vzdušné síly dnes uspořádaly společné vojenské cvičení, do kterého se zapojily i nadzvukové bombardéry B-1B. Manévrům v pátek předcházel severokorejský raketový test, při kterém KLDR podle svých médií otestovala mezikontinentální balistickou střelu Hwasong-17.

Americké bombardéry dnes při cvičení rychlého nasazení nad korejským poloostrovem doprovodily jihokorejské bojové letouny F-35A a americké stíhačky F-16, napsala agentura Reuters. Manévry na dnešek plánuje se Spojenými státy i Japonsko.

Severokorejská raketa v pátek letěla po dobu 69 minut, za kterou urazila bezmála 1000 kilometrů. Dosáhla při tom maximální výšky 6041 kilometrů, uvedla severokorejská státní agentura KCNA. Podle Tokia měla raketa dolet až 15.000 kilometrů, tedy dostatečný k zásahu území Spojených států.

Severní Korea v letošním roce odpálila rekordní počet raket i dělostřeleckých granátů, především v reakci na vojenská cvičení USA, Japonska a Jižní Koreje, a v posledních dnech varovala před "urputnějšími vojenskými reakcemi". Severokorejský vůdce Kim Čong-un po testu podle severokorejských médií uvedl, že na jaderné hrozby odpoví jaderným útokem a na totální konfrontaci totální konfrontací.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je pondělí 6. února 2023

Očekáváme v 9:00 -2°C

Celá předpověď