Soud začal řešit případ dvojnásobné vraždy v chatě na Ústecku

foto Jaroslav Topinka, pravděpodobný spolupachatel vraha manželů v chatové oblasti ve Střížovicích na Ústecku, stanul 13. srpna 2018 před ústeckým krajským soudem. Vražda se stala v noci na 8. ledna 2018. Topinka se podle předchozích informací policie nepodílel přímo na zavraždění muže a ženy, ale vrahovi Miroslavu Benákovi pomáhal se svázáním tří dětí manželů. Topinkovi hrozí za zbavení osobní svobody a omezování domovní svobody až 16 let vězení. Benák po činu spáchal sebevraždu.

Ústí nad Labem - Ústecký krajský soud dnes začal projednávat lednovou vraždu manželů v chatové oblasti ve Střížovicích na Ústecku. Obžalovaný je čtyřiapadesátiletý Jaroslav Topinka, který se podle policie nepodílel přímo na zavraždění muže a ženy, ale vrahovi Miroslavu Benákovi pomáhal se svázáním tří jejich dětí. Topinka to dnes u soudu přiznal. Za zbavení osobní svobody a omezování domovní svobody hrozí Topinkovi až 16 let vězení. Benák po činu spáchal sebevraždu.

Topinka před soudem uvedl, že se podílel na svazování dětí zavražděného manželského páru. S Benákem domluvil obchod, kdy od něj měl za hlídání a svazování dětí dostat peníze. Řekl, že s Benákem uzavřel "kšeft", když mu slíbil podíl z peněz zavražděného. "Mohli bychom vydělat dobré peníze, řekl, že zná podnikatele, který mu dluží osm milionů. Já už tam nebudu, se mnou jedná proto, abych pohlídal děti, aby třeba někomu nezatelefonovaly," uvedl dnes obžalovaný Topinka o dohodě s Benákem.

Topinka a Benák šli podle obžaloby do chaty pro osm milionů korun. Do chaty vešli 7. ledna večer. Uvnitř byl manželský pár a jejich tři děti, dvacetiletý syn a dvě nezletilé dcery. Společně je spoutali lepicími páskami. Topinka pak podle obžaloby místo opustil s 600 korunami, které muži v chatě našli. Benák následně ubil manžele k smrti. Topinka se přihlásil na policii sám 12. ledna.

V důsledku prožitých událostí se u mladší z nezletilých dcer projevila posttraumatická stresová porucha a u starší z dcer je dle znalců zvýšené riziko jejího projevení.

Jednání u soudu jsou naplánována ode dneška do středy a příští týden v pondělí a úterý. Topinka před soudem nestojí poprvé, jde o recidivistu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

30°C

Dnes je čtvrtek 27. června 2019

Očekáváme v 15:00 31°C

Celá předpověď