Soud potvrdil 17,5 roku vězení za napadení ženy v Chebu

foto Zatčení, pouta - ilustrační foto.

Praha - Recidivista Georgi Dimitrov si za to, že loni v létě napadl a oloupil ženu v Chebu, odpyká 17,5 roku ve vězení. Trest za pokus o vraždu muži dnes potvrdil pražský vrchní soud. Dimitrov ženu tloukl pravděpodobně klackem. Přestal až ve chvíli, kdy si myslel, že je mrtvá. U soud tvrdil, že ji nepřepadl kvůli tomu, aby ji oloupil. Dostal prý za její napadení zaplaceno. Zavraždit ji podle své výpovědi nechtěl.

"Obžalovaný zaútočil zákeřně, zezadu a velmi razantně. Navíc byl za podobné jednání již odsouzen," uvedl předseda senátu Jiří Lněnička. Odůvodnil tak, proč zamítl Dimitrovovo odvolání. Podle soudce trest není nepřiměřeně přísný. "Možnost nápravy je hodnocena vysloveně negativně," uvedl Lněnička. Soud muže zároveň na deset let vyhostil z České republiky.

Událost se odehrála loni 18. června ve večerních hodinách. Bulhar Dimitrov ženu nejprve sledoval, krátce před půlnocí na ni zaútočil. Silně ji uhodil tupým předmětem, pravděpodobně kusem dřeva, a snažil se jí sebrat batoh ze zad. Žena začala utíkat, cizinec ji však dohonil. Ještě několikrát ji udeřil a přestal až ve chvíli, kdy si sundala batoh, vyndala mobilní telefon a lehla si na zem. Předstírala, že je mrtvá. Dimitrov sebral ženě 12.000 korun, které si nesla v zavazadle na zaplacení chemoterapie.

Dimitrov čin nejprve popřel. Tvrdil, že ženiny klíče, které u něj nalezla policie, mu podstrčili kriminalisté. Později svoji výpověď změnil a u plzeňského krajského soudu uvedl, že si ho na ženino napadení najal jeden jeho krajan za 300.000 korun. Podle soudu se však tato verze nepotvrdila. Navíc by podle předsedy odvolacího senátu stejně neměla dopad na výměru trestu.

V odvolání požadoval Bulhar překvalifikovat trestný čin, kterého se dopustil, na loupež. Ohradil se proti znaleckému posudku, podle kterého jím způsobená zranění ženu ohrozila na životě. "Žádám soud, aby mi částečně snížil trest," prohlásil dnes Dimitrov. Dodal, že trvá na svém tvrzení, podle kterého pracoval na zakázku.

Muž byl Bulharsku již několikrát odsouzen například za loupež či znásilnění.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je úterý 19. října 2021

Očekáváme v 21:00 12°C

Celá předpověď